1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Halkı İçin Yardım Kampanyaları Başlatıldı
Van Halkı İçin Yardım Kampanyaları Başlatıldı

Van Halkı İçin Yardım Kampanyaları Başlatıldı

Van da yaşanan doğal afetle birlikte İlimizde de tüm Türkiye de olduğu gibi yardım kampanyaları başlatıldı.

A+A-

Van’da yaşanan 7,2 şiddetindeki deprem ile sarsılan Türkiye şok üzerinde atar atmaz dört koldan yardım kampanyaları düzenlemeye başladı. İlimizde de başlatılan kampanyalarda Van’daki vatandaşların imdadına yetişilmeye çalışılıyor. Yıkılmış ya da zarar görmüş binalarını terk eden Vanlılar için giysi ve battaniye yardımı yapmak isteyen Resmi kurum ve dernekler topladıkları yardımları bir an önce yetiştirmeğe çalışıyorlar.

Siirt Valiliği, Siirt Belediye Başkanlığı, Siirt Barosu, Siirt Üniversitesi, Siirt Eczane Teknisyenleri Derneği, Mustazaflar Derneği ilimizde ilk yardım kampanyasını düzenleyenler arasında yer alıyor.

 

İlk günde toplanan yardımların bir kısmını deprem bölgesine gönderen kuruluşlar daha fazla yardım yollayabilmek için vatandaşlardan duyarlı olunmasını istiyorlar. Siirt Barosu Başkanı Cemal Acar’ın verdiği bilgiye göre “Van da yaşanan doğal afet sonrasında mağdur durumda kalan vatandaşlarımızın geceleri soğukla savaştığını ve yetersiz çadır yüzünden dışarıda sadece yaktıkları ateşlerin etrafında geçirdiğini bir an önce en önemli olan çadır yardımlarının kendilerine ulaşması gerektiğini bildirdi.” Vatandaşları çadır konusunda duyarlı olmasını isteyen Acar yapılan yardımların da bir an önce bölgeye yetiştirildiğini bildirdi.

 

İlimizde Van’daki deprem bölgesine yollanmak üzere kurulan yardım masalarından bilgi alması için yetkililerin bulunduğu belirtilirken şu ana kadar kurulan yardım masaları bölgeye gönderdikleri yardımlar ve iletişim için telefon numaraları şöyle

 

 

 

Siirt Valiliği İl Acil Afetler Müdürlüğü tarafından yürütülen yardım kampanyasında temel ihtiyaçlar, giysi ve çadır ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar başlatıldı. Vatandaşlarında bu kampanyaya katılması için çağrıda bulunan Siirt Valisi Musa Çolak en kısa zamanda toplanan yardımların Van’daki vatandaşlara ulaştırılacağını bildirdi. Vatandaşlar yardım kampanyasına katılabilmeleri için 223 10 85 nolu telefondan bilgi alabilecekler.

 

Siirt Belediyesi Van’daki felaketin yaralarını sarmak için yardım masası kurdu. Başkanlığını Musa Kurhan’nın yaptığı Yardım Masası bu gün Van’a biri tır ikisi kamyon olmak üzere üç araçlık ilk yardım konvoyunu gönderdi. Vatandaşlar yardım kampanyasına katılabilmeleri için 223 12 13 nolu telefondan bilgi alabilecekler.

 

Siirt Barosu tarafından da gerçekleştirilen kampanyaya ilk olarak baro üyesi avukatlar tarafından toplanan 2 araçlık temel ihtiyaçlar Van’a ulaşmak için bugün yola çıkacak. Vatandaşlar yardım kampanyasına katılabilmeleri için 224 31 60 nolu telefondan bilgi alabilirler

 

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünce düzenlenen kan kampanyasında Öğrencileri Kan bağışında bulundu

 

Siirt Eczacı Teknisyenleri Derneği ise meslektaşları ve vatandaşlarla birlikte düzenledikleri kampanyada Battaniye yardımı yapacaklar bu gün akşam yola çıkacak olan araca yardım etmek isteyenler 544 532 56 56 nolu telefondan bilgi alabilirler.

 

Mustazaflar Derneği ise sabah başlattıkları kampanyalarla topladıkları yardımı bir an önce bölge halkına yetiştirmeye çalışıyor. Vatandaşların da katkıda bulunmasını isteyen dernek yetkilileri vatandaşların 542 780 05 93 nolu telefon numarasından bilgi alabilecekleri öğrenildi.

Bu haber toplam 2211 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!