1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Devlet Tiyatrosu, Perdelerini Siirt'te 10 Ocak'ta Açıyor
Van Devlet Tiyatrosu, Perdelerini Siirt'te 10 Ocak'ta Açıyor

Van Devlet Tiyatrosu, Perdelerini Siirt'te 10 Ocak'ta Açıyor

Van'da meydana gelen deprem sonrası temsillerine ara veren Van Devlet Tiyatrosu, "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyun ile perdelerini yeniden Siirt'te de açacak.

A+A-

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, deprem sonrası temsillerine ara veren Van Devlet Tiyatrosu ekibi, depremin ardından perdelerini ilk kez "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyun ile Elazığ'da açarak 20 günlük bir turneye çıkacak olan ekibin 10 Ocak'taki durağı Siirt olacak.

 

Van Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan, Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı ve Cem Zeynel Kılıç'ın yönettiği oyun, 10 Ocak 2012 tarihinde saat 19.00'de Siirt Kültür Merkezinde gösterime girecek. Biletlerin Kültür Sineması gişesinden temin edebileceği gibi, Bilet Rezervasyon: 224 60 01- dâhili 128 telefonuyla da yer ayırtılabileceği öğrenildi.

 

Oyunda, iyilik ve kötülük denen kavramların her insanda vuku bulan karşıtlıkları olduğu ve bu karşıtlıklar ile oyundaki karakterlerin bir elbise dolabı etrafında kendi dolaplarını çevirmelerine yol açmalarının tiyatroseverlere sunulacağı ifade edildi.

 

Melek gibi İnsan mısınız, yoksa daha çok şeytan mı ?

 

Konu: "Melek gibi bir insan mısınız, yoksa daha çok şeytana mı uyuyorsunuz Hayır hayır, bu bir moda dergisi testi değil. Oyunumuz bu soruyu küçük bir kenar mahalle evinde soruyor seyircisine.Peki bu soruyla ölü bir kadının ne alakası var Mübeccel mi, o da kim Ya iki hırsız güpegündüz bu evde ne arıyor Eski koca mı Bir de eski koca mı var Hay Allah, bir dolap dönüyor ama...neyse, izleyince çıkar kokusu."

 

Yazar: Yunus Emre Gümüş

Yönetmen: Cem Zeynel Kılıç

 

Oyuncular:

Tanzer Hacırafioğlu

Burçin Özsarı,

Ezgi Özten,

Hilal Taşdemir,

Erkan Saraç,

Gökhan Öcal

Gülden Melek Basan

Barış Ketizmen

Kerem Dinler

 

 

Bu haber toplam 1952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!