1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van depremine Siirt İHH’dan destek
Van depremine Siirt İHH’dan destek

Van depremine Siirt İHH’dan destek

Van’daki çalışmalarını sürdüren İHH ekipleri 9 kişiyi enkaz altından sağ olarak çıkarmayı başardı.

A+A-

İHH Arama Kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken diğer İHH ekipleri de acil yardım malzemelerinin organizasyonunu ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor. İHH ekipleri, günde 4 kamyon içme suyu dağıtımı gerçekleştiriyor. Günde 1000 kişiye ise kumanya ve battaniye dağıtımı yapılıyor. Kumanyalar ve battaniyeler hem Erciş’te hem de köylerde kapı kapı gezilerek yapılıyor. İHH Gezici Aşevi de günde 10 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek imkanı sunuyor. Bölgede çalışmalar yürüten İHH ekipleri çevre illerden gelen yardım malzemelerini daha organize bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek için güvenli bölgelere büyük çadırlar kurdu.

Ayrıca İHH'nın Siirt’ten olmak üzere yakın illerdeki ekipleri de yardım çalışmalarına katılmak için Van'a gitti. Bugün Siirt’teki IHH gönüllülerinin ikinci ekibi yardım çalışmalarına katılmak için Van’a gidecekleri öğrenildi. Deprem bölgesine Siirt ihh tarafından yollanan gıda yüklü araçta halen yardım dağıtım faaliyetinde kullanılıyor. 

Çalışmalara Antalya’dan katılan İHH arama kurtarma ekibi dün Siirt’teydi. Arama kurtarma çalışmasında 4 kişiyi canlı kurtaran ekibin yorgunluğu ve uykusuzluğu dikkatlerden kaçmadı.

siirt ihh

Bu haber toplam 2505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!