1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Valilik ve Özel Yurda Var Emniyete Yok
Valilik ve Özel Yurda Var Emniyete Yok

Valilik ve Özel Yurda Var Emniyete Yok

Özel bir yurda bile arazi tahsis edebilen valilik kendi emniyet kuruluşuna orada arazi tahsis edememesi akıllarda soru işareti bırakıyor.

A+A-

İl özel idaresi arazisinde şu anda özel bir yurdun inşaatı devam ederken yeni valilik konağının da orada yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni Emniyet Müdürlüğü için arazi arayışında olan yetkililer İl Özel idare arazisinin geniş ve yeterli olmasına rağmen yeni İl Emniyet Müdürlüğünün orada yapılmasına izin verilmediği bilgileri alınıyor.

 

Oysaki Yeni Valilik konağının orda yapılacak olması ve şu anda özel bir yurdun inşaatının devam etmesi il emniyet müdürlüğünün yeni binasının il özel idaresinin yeteri kadar alanın bulunmasına rağmen orada düşünülmemesi Valilik ve özel yurda arazi var ama emniyete yok söylemini akla getiriyor.

 

 

Yeni emniyet Müdürlüğü için tahsis edilen arazinin stratejik anlamda yetersiz olduğu şehrin gelişmesi bakımından uygunsuzluğu yeni yapılacak kamu kuruluşları binalarının o bölgede yapılması şehrin gelişimine olumlu yönde katkı sağlayacağı düşünülürken. Yeni İl Emniyet Müdürlüğü binasının o arazide yapılası gerekliliği ortaya çıkıyor. Özel bir yurda bile arazi tahsis edebilen valilik kendi emniyet kuruluşuna orada arazi tahsis edememesi akıllarda soru işareti bırakıyor.

 

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!