1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Valilik personelinin medyayı dizayn çabası
Valilik personelinin medyayı dizayn çabası

Valilik personelinin medyayı dizayn çabası

Avrupa Bakanlığı yerel medyayı destekleme çalışmalarını yürütürken, Siirt Valiliği personeli ise Siirt yerel medyasını kişisel gayretleriyle dizayn etme çabası içerisinde bulunur.

A+A-

Bu haberimiz kurumsal olarak Siirt Valiliğini kapsamıyor. Bu haber Siirt Valiliği personelinin bütününe hitap etmiyor. Bu haber Siirt Valilik bünyesinde çalışan maaşlı elemanı Hifzullah Eryeşil’i ilgilendiriyor.

Valilik personeli olmasına rağmen kendisine açmış olduğu kişisel bir internet sitesinde cılız sesiyle siyaseti dizayn etme çabaları neticesinde vatandaşlar arasında kurumsal olarak Valiliği töhmet altında bırakmıştır. Memurların mesai saatlerinin belli olmasına rağmen, bahse konu olan memurumuz çalıştığı vilayet binasında, vilayetin imkânlarıyla mesai saatleri içerisinde kişisel haber sitesini güncellemesi başka bir rahatsızlığa neden oluyor.

YEREL MEDYA AB KAPSAMINDA GÜÇLENDİRİLİYOR

Avrupa Bakanlığı tarafından yürütülen “Türk Yerel Medyası AB Yolunda” projesi kapsamında sene başından itibaren farklı tarih ve illerde seminerler düzenlenmektedir. Her vilayette bulunan yerel gazetecilerden Valiliklerde listesi bulunan tüm gazeteciler seminerlere davet edilmektedir. Her yerel gazeteci kendi bölgesindeki seminerlere davet ediliyor.

SİİRTLİLER.NET AYLARDIR AB SEMİNERLERİNE DAVET EDİLİYOR

İstanbul ve Siirt’te iki bürosu bulunan Siirtliler.Net Gazetesi, 2 adresi bulunduğu için bir adım önde İstanbul, Ankara ve Erzurum’da gerçekleştirilmiş olan seminerlere davet edilmiştir. En son düzenlenecek olan Elazığ seminerine de aylar öncesinden defalarca e-posta yoluyla davet edilmiştir.

YEREL BASINI DİZAYN ÇABASIYLA ATMAYA ÇALIŞILAN ÇALIM

Valilikte çalışan bahse konu memurumuz tekrar gün yüzüne çıktı. Valilik personeli olmasına rağmen daha önce yerel siyasette yapmaya çalıştığı dizayn çalışmalarına bu sefer de Siirt medyasına dizayn çalışmasını sürdürüyor. AB’nin Yerel Medya seminerlerine Siirt’teki bütün yerel medya mensuplarının davet edilmesine rağmen kendi kişisel sitesinde “Medya Seminerine Siirt’ten 6 gazeteci davet edildi” başlığı kullanması yerel medyayı dizayn etme çabası olarak değerlendiriliyor. Kendisinin de içinde bulunduğu 6 gazeteci dışında hiçbir gazetecinin çağrılmadığı havasının estirildiği haberde, diğer gazeteciler pasifize edilmeye, saf dışı bırakılmaya ve okuyucu nazarında itibarsızlaştırmaya çalışılmaktadır.

Bu haber toplam 1955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!