1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Yardımcısı Üncü, manşetlere inat
Vali Yardımcısı Üncü, manşetlere inat

Vali Yardımcısı Üncü, manşetlere inat

Pervari’de son günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından bazı gazeteler manşetten Siirt’te Terör Alarmı yazılarıyla Siirt’i adeta kaos şehri gibi göstermelerine inat Vali Yardımcısı Üncü, eline aldığı alışveriş listesiyle semt pazarının yolunu tutar.

A+A-

Vali Yardımcısıdır, evinin alışverişini kendisi gidermez demeyin. “Yahu koca Vali Yardımcısı ne işi var sokak pazarında?” hiç demeyin. Yıllar önce bunu söyleseydiniz, evet haklı olabilirdiniz. Ya da büyükşehirlerde semt pazarlarında böyle bir şey görmeniz mümkün değildir. Ama Türkiye’nin doğusunda, Siirt’te devletin vatandaşla iç içe olması günlük yaşamın bir parçası gibi adeta. Pazarda, çarşıda önünüzde, arkanızda elinde poşete seçtiği domatesleri dolduran kişinin geçmiş yıllarda yanına yaklaşmanın pek mümkün olmadığı devletin herhangi bir mülki amiri olması ihtimali yüksek. Ve bu Siirtlinin çoğu kez yaşadığı günlük yaşamın bir parçası adeta.


Siirt Vali Yardımcısı Hamdi Üncü, takıldı bugün Siirtliler.Net kameralarına takıldı semt pazarında. Halk arasında İçişleri Bakanı olarak tabir edilen eşi, alışveriş listesini tutuşturmuş eline “şunlar şunlar alınacak” diye.

Vali Yardımcısı Hamdi Üncü semt pazarında alışverişini yapıp doldurduğu poşetlere asılıyor iki eliyle ve pazardan ayrılarak evinin yolunu tutuyor.

Poşetler elinde yürürken yüzyüze geldiğimizde selamlaşıyoruz ancak kendisini kayıt altına aldığımızdan bihaber olarak.

Ne diyelim. “Siirt’te Terör Alarmı” veya “Siirt’te güvenlik seviyesi en üst seviyeye çıkarıldı” diye gazetelerinde başlık atanlar utanır belki.

Bu haber toplam 3038 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!