1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Vali ve Rektöre Güzel Sürpriz
Vali ve Rektöre Güzel Sürpriz

Vali ve Rektöre Güzel Sürpriz

Siirt Üniversitesi Öğr. Gör. Muhammet Keskin'in öğrencileriyle birlikte hazırladığı El Sanatları Sergisi yoğun ilgi gördü.

A+A-

2007 yılında kurulan“Siirt ve Yöresi El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi” ile ilgili bilgi veren Öğr. Gör. Muhammet Keskin: “Siirt’in yerel el sanatlarının başında gelen Siirt battaniyesi ve dokuması ile ilgili bu güne kadar büyük bir mesafe kat ederek TSE’nin belirlemiş olduğu standartları (koku, ölçü, gram vb. tolerans aralıkları) yakalamayı başardık.”dedi.Yöresel el sanatlarını modern bir yapıya kavuşturma yönünde bir hayli ilerleme kat ettiklerini vurgulayan Keskin konuşmasına: “Battaniye ve dokumalarımız yazısıyla, deseniyle, motifiyle yeni bir görünüme kavuşturduk. 

Siirt Valisi Musa Çolak ve Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları; Öğr. Gör. Muhammet Keskin'in sürprizi karşısında heyecanlı dakikalar yaşadılar. Vali Çolak ve Rektör Ziyadanoğulları'nın fotoğrafları, tiftik ile işlenerek El Sanatları Sergisi'nin olduğu yere asıldı. Vali Çolak, Rektör Ziyadanoğulları'nın; Rektör Ziyadanoğulları da Vali Çolak'ın üzeri kapalı bulunan tablosunu açtı. O sırada heyecanlı anlar yaşandı.

 

Bu haber toplam 3129 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!