1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Vali Tutulmaz, Siirt'te okulları niçin tatil etmedi?
Vali Tutulmaz, Siirt'te okulları niçin tatil etmedi?

Vali Tutulmaz, Siirt'te okulları niçin tatil etmedi?

4 Ocak Pazartesi günü Meteoroloji Müdürlüğü’nün bilgilerine dayanarak okulları tatil etmediği için eleştirilere maruz kalan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, gerekçesini açıkladı.

A+A-

Vali Mustafa Tutulmaz, çok şart olmadıkça okulların tatil edilmemesinden yana. Önceki gün basın mensuplarıyla yaptığı değerlendirme toplantısında kamuoyunda Pazartesi günü için tatil beklentisi olmasına rağmen tatil etmemesiyle ilgili kararı gündeme geldi. Konuyla ilgili yöneltilen soruya Vali Tutulmaz şu cevabı verdi:


OKULLARI KAPATMAK ÇOK KOLAY

“Okulları kapatmak çok kolay. Hemen 3 gün tatil edelim. Çocuklar gezsin, oynasın. Biz, çocukların okumasını istiyoruz. Kar ve buz sadece Siirt’te olan bir şey değil. Erzurum’da, Kars’ta 6 ay böyle. Çocukların böyle bir günde okula gitmesi de eğitimin bir parçasıdır. Niçin İzcilik eğitimi veriliyor. Dağın başına götürülen çocukları orada bırakmak ta bir eğitimdir. Çocuklarımız biraz zorlanacak ama başaracaklar. O gün okula gidenler hayat mücadelesinde 1-0 öne geçtiler evde kalanlara göre.”

Vali Tutulmaz, Meteoroloji Müdürlüğü’nün verdiği bilgileri dikkate aldığını belirterek 5 Ocak Salı günü okullara il genelinde 1 gün süreyle tatil verdi.

Bu haber toplam 3868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!