1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Vali Mutlu’ya Siirtliler Federasyonu anlatıldı
Vali Mutlu’ya Siirtliler Federasyonu anlatıldı

Vali Mutlu’ya Siirtliler Federasyonu anlatıldı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu, İstanbul’da faaliyette bulunan Siirt İl, İlçe ve Köy dernek yöneticileri makamında ziyaret ettiler.

A+A-

İstanbul’un çeşitli semtlerinde faaliyette bulunan il, ilçe ve köy derneklerinin yöneticilerinden oluşan bir heyet Siirt’in eski valilerinden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette, İstanbul SİDER, Tillolular Derneği, Eruhlular Derneği, Pervarililer Derneği, Şirvanlılar Derneği, Fersaflılar Derneği, Fiskenliler Derneği, Halenzeliler Derneği’nin yöneticileri bulunuyordu.

Türkiye genelinde kurulması planlanan Siirtliler Federasyonuyla ilgili bilgi verilen Vali Mutlu: “Böyle bir çalışmada Valilik olarak yanınızda olacağız. Ayrıca İstanbul’da yapacağınız çalışmalara beni de davet etmeniz halinde aranızda bulunmak isterim. Bu benim için onurdur.” dedi.

Ziyaretin ardından dernek yöneticileri kendi aralarında yaptıkları görüşmede önemli bir karar aldılar. Alınan karar kapsamında Siirt dernek yöneticileri her ay sırayla bir derneğin merkezin lokalinde toplanıp karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunacaklar. Yapılacak bu etkinliğin bir süredir Siirtliler.Net tarafından gündeme getirilen “Siirtliler Federasyonu” fikrine önemli hizmet edeceği düşünülüyor.

Bu haberle ilişkili diğer haber

Bu haber toplam 2438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!