1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Musa Çolak, Siirt Barosunu ziyaret etti.
Vali Musa Çolak, Siirt Barosunu ziyaret etti.

Vali Musa Çolak, Siirt Barosunu ziyaret etti.

Siirt Valisi Musa Çolak, “5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle”, Siirt Baro Başkanı Av. Cemal ACAR ve Baro üyelerini ziyaret etti.

A+A-

Tüm avukatların “5 Nisan Avukatlar günü” nü kutlayan Vali Musa Çolak, “Avukatların, üstlendikleri görev ve sorumlulukla vatandaşlarımızın savunma hakkını yerine getirilmesi gibi hayati öneme haiz bir görevi yaptıklarını belirtti. Ülkemizde sosyal hukuk devleti anlayışı esas alınarak, Devletimiz yargı sisteminde yapmış olduğu reformlarla,  yargımızın dahada güçleneceğini ve dolayısıyla demokrasimizin daha da gelişmesine katkı yaptığına vurgu yapan Vali Çolak, İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, temel hak ve hürriyetler, temel esaslarına bağlı görevlerini icra eden tüm Avukatlarımızın “5 Nisan Avukatlar Günü'nü” kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.” dedi.

 

Siirt Baro Başkanı Av. Cemal ACAR ise '' Vali Musa Çolak’ a 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler ve yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, bizleri yalnız bırakmayarak, bu mutlu günümüzde bizleri ziyaret ederek onurlandıran ilimiz valisi sayın Musa Çolak’ a Siirt Barosu adına teşekkür ediyoruz. “ diye konuştu.

 

Baro ziyaretini tamamlayan Vali Musa Çolak, Siirt Adliyesi’nde de  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık’ı makamında ziyaret etti.

Bu haber toplam 2255 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!