1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali kurumları, Eşi ise dernekleri ziyaret ediyor
Vali kurumları, Eşi ise dernekleri ziyaret ediyor

Vali kurumları, Eşi ise dernekleri ziyaret ediyor

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardımlaşmayı Seven Kadınlar Derneğini ziyaret ederek, burada verilen kurslar hakkında bilgi aldı.

A+A-

Dernek binasında bulunan sınıfları tek tek gezen Gülsüm Çolak, burada kurs gören bayanlarla bir süre sohbet ederek, dertlerini dinledi.

 

Dernek çatısı altında yürüttükleri faaliyetler ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Kumri Küçlü, Siirt’te yaşayan bayanlara yönelik çeşitli meslek kursları açtıklarını belirtti. Yaşanan iç göç ve düzensiz kentleşme, sosyal ve ekonomik alanda sorunları beraberinde getirdiğini vurgulayan Küçlü, “Dernek olarak, dezavantajlı hanımlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim yönünden gelişimini; yaşam kalitelerini artırmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla Valiliğimizin destek ve himayelerinde kamu kurum ve kuruluşları ile müşterek çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda derneğimiz bünyesinde halen 4 grup halinde tıbbi sekreterlik, 2 grup halinde el sanatları ve çocuk bakıcılığı kurslarımız devam ediyor. Bu kurslarımıza toplam 160 bayan arkadaşımız devam ediyor. Mesleki kurslarımıza katılan bayanlarımızın sosyal ve ekonomik gelişimine katkımızın olması ise bizim için en büyük sevinç kaynağıdır. Derneğimizin kurulmasına destek veren Valiliğimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Siirt’te bayanlara yönelik çalışan bu tür derneklerin olması önemli olduğunu ifade eden Gülsüm Çolak’da, “Bayanlarımızın bu tür faaliyetlerine Vali eşi olarak destek vereceğim gibi içinde yer almaya da gayret edeceğim. Meslek kursları ülkemiz için olduğu kadar Siirt için de çok büyük önem taşıyor. Yaşanan işsizliğin en önemli etkenlerinden bir tanesi de vasıfsız insan sayısının çok fazla olmasıdır. Elinde mesleği olan kişiler kolay kolay işsiz kalmaz. Bu açıdan değerlendirdiğimde burada açılan mesleki kursların çok faydalı olduğunu görüyor ve büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bayanlarımızın önündeki sosyal ve ekonomik engellerin kaldırılması ancak eğitimle sağlanacaktır. Dolayısıyla Siirt’te bu tür derneklerin çoğalmasını destekliyorum.” diye konuştu.

Bu haber toplam 2062 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!