1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali eşi Gülsüm Çolak, SİYADER’i ziyaret etti.
Vali eşi Gülsüm Çolak, SİYADER’i ziyaret etti.

Vali eşi Gülsüm Çolak, SİYADER’i ziyaret etti.

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, kısa adı SİYADER olan Siirt Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Eğitim - Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

A+A-

Sık sık çocuk evleri ve çocuk yuvalarını ziyaret eden ve geçtiğimiz günlerde de yuva çocukları için doğum günü partisi düzenleyen Gülsüm Çolak, bu sefer de yetiştirme yurtlarında yetişip ve şu anda ayrılanların kurduğu dernek olan SİYADER’i ziyaret etti.

GÜLSÜM ÇOLAK, “SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Derneğe gelen Gülsüm Çolak, SİYADER Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Beydoğan ve dernek yönetimi tarafından karşılandı. Derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi alan Çolak; “Yetiştirme yurtlarından yetişenlerin böyle bir derneği kurması oldukça önemli, Çünkü yetiştirme yurtlarında yetişen çocuklarımız, belli bir süreden sonra eğitim yuvalarından ayrılıyorlar. Kurulan bu dernek, yurtlardan ayrılan çocuklarımızın sosyalleşmeleri açısından çok önemlidir. Bu bakımdan, Toplumsal birlik ve beraberliği, sosyal dayanışma ve yardımlaşma ruhunu pekiştirmek, gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun tüm katmanlarına yaymak, hepimizin görev ve sorumluluğu arasında yer almaktadır. ”dedi.

Derneğin yer sıkıntısı olduğunu belirten SİYADER Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Beydoğan; “Biz bu derneği büyük hayallerle kurduk. Çünkü bizler de yetiştirme yurtlarında yetiştik. Yurtlarda olan sıkıntıları biliyoruz. Yurtlarda kalan kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu en önemli şey sevgidir. Biz daha önce yetiştirme yurtlarını gezdik ve kardeşlerimizin sorunlarını dinledik. Ama yer sıkıntımız olduğundan dolayı istediğimiz çalışmaları yapakta güçlük çekmekteyiz. Yine de imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Sayın Valimizin bizleri ziyaret ederek, bizlere gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Dernekte bulunan ve yetiştirme yurtlarından ayrılan 18 yaşlarında özürlü bir genci gören ve kendisiyle ilgilenerek sohbet eden Gülsüm Çolak, Derneğe destek açısından üzerime düşen her türlü görevi imkanlar ölçüsünde yapacağını belirterek, daha sonra dernekten ayrıldı.

Bu haber toplam 3294 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!