1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Vali Eşi Gülsüm Çolak “Çocuklarımız Yarınlarımızdır.”
Vali Eşi Gülsüm Çolak  “Çocuklarımız Yarınlarımızdır.”

Vali Eşi Gülsüm Çolak “Çocuklarımız Yarınlarımızdır.”

Siirt Valisi Musa ÇOLAK’ ın eşi Gülsüm ÇOLAK, İlimiz Merkez Hürriyet İlköğretim Okulu, Siirt Milli Egemenlik Lisesi ve Siirt Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

A+A-

Siirt İl genelinde 82 bin 550 öğrenci bugün karne alarak, 2010/2011 yılının ilk dönemini tamamlandı. İlk olarak Hürriyet İlköğretim Okulunu ziyaret eden Bayan Çolak’ a iki kız öğrenci bir demet çiçek hediye etti. Okul Müdürü Enver Gençer’ den okul hakkında bilgi alan Çolak, sınıflarda incelemelerde bulunarak, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere tatili iyi değerlendirmeleri hususunda tavsiyelerde bulunarak, Öğrencilere karnelerini dağıttı.

Buradan Milli Egemenlik Lisesine geçen Vali eşi Gülsüm Çolak, Öğrencilere karne dağıtarak, yaptığı konuşmada “Ülkemiz, eğitimli, bilgili ve kültürlü gençlerle büyüyüp gelişecektir. Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, Hedefiniz sadece sınıf geçmek değil, kendinizi yaşamın her alanda geliştirmeniz gerekir,  Öğrencilerimizin derslerinde olduğu kadar sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de başarılı olmasını kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Karnesinde kırık notları olan öğrencilerimiz de İş disiplini ve programlı çalışarak, karnelerdeki kırık notların düzeltilebileceğini belirterek, “Çocuklar bizim yarınlarımızdır”. Onların bilgi toplumuna yaraşır eğitim almalarını sağlamak için her türlü desteğin sağlanacağına vurgu yaparak,  Yarıyıl tatilinde iyi dinlenip kitap okumalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Daha sonra Siirt Erkek Öğrenci yurdunu ziyaret eden Çolak, öğrencilere karnelerini dağıttı, Öğrencilerle sohbet ederek, Yurt hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Siirt il genelinde 341 ilköğretim okulunda 71 bin 495 öğrenci, 31 ortaöğretim okulunda 15 bin 143 ve 411 anaokulunda 9 bin 512 olmak üzere, toplam 82 bin 550 öğrenci karne aldığı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel tarafından açıklandı.

Karne dağıtım törenine; Vali eşi Gülsüm Çolak, Eğitim Müfettişleri başkanı Kanber Kızbaş, Milli Eğitim şube müdürü Engin Özel, Okul Müdürleri, öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Bu haber toplam 2169 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!