1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vali Çolak’tan Ramazan Denetimi
Vali Çolak’tan Ramazan Denetimi

Vali Çolak’tan Ramazan Denetimi

Yaklaşan Ramazan ayı için Vali Çolak Alış Veriş merkezlerini gezerek ay boyunca vatandaşların daha ucuza ürün almaları için yönetimlerden ricada bulundu.

A+A-

11 ayın sultanına sayılı günler kala Siirt Valisi Musa Çolak, ilimizdeki marketleri gezerek market sahiplerine Ramazan ayında fakir-fukarayı gözetmeleri için ricada bulundu.

Siirt’teki alışveriş merkezlerini ziyaret eden Vali Çolak, Ramazan ayında fakir-fukaranın gözetilerek özel indirimlerde bulunulmasını rica etti. Vali Çolak, “Ramazan ayı biz Müslümanlar için çok önemlidir. Merhamet ve ibadet ayıdır. Bizler bu ayda eşimize, komşumuza, fakirimize, fukaramıza destek çıkarak onların da yalnız olmadıklarını göstermemiz gerekmektedir. Bunun için şehrimizde faaliyet gösteren alışveriş merkezlerini dolaşıp yöneticilerinden bu aya özel indirimler istedim. Fakir-fukaranın buralardan bütçelerine göre rahatlıkla alış-veriş yapmalarına olanak sağlamalarını istedim. Fakir fukaraya sahip çıkmak bizim asli görevlerimizden biridir.” dedi.

“ŞEHRİMİZİN YERLİ MALLARINI TÜKETELİM”

Vali Çolak, market ve alışveriş merkezleri ziyaretinde herkesi şehrimizde üretilen yerli mallarını tüketme konusunda duyarlı olmaya davet etti.

ESNAF: “VALİ BEYİN İSTEĞİ HAKLI BİR İSTEKTİR”

Ramazan ayı için hazırlıklara başlayan Siirt esnafı, Vali Çolak’ın kendilerini ziyaret edip Ramazan ayına özel indirimlerle ilgili istekleri için “Bizler zaten geleneksel olarak bu indirimleri yapıyoruz. Vali beyin bu konuda hassasiyet göstermesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Gerekeni yapma sözünü sayın Valimize verdik.” dediler.

FİYATLAR DÜŞÜRÜLDÜ

Yapılan gezi sonrası alışveriş merkezleri ve marketlerin bazılarında 24.90 TL olan Dana Kuşbaşı, ramazan boyunca 19.90 TL’ye düşürüldü. Ekmek fiyatlarında indirimlerin yanı sıra bir alışveriş merkezi Ramazan boyunca tüm ürünleri alış fiyatı üzerinden satacaklarını açıkladılar.

 

Bu haber toplam 2638 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!