1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak'ın Baykan Çıkartması
Vali Çolak'ın Baykan Çıkartması

Vali Çolak'ın Baykan Çıkartması

Siirt Valisi Musa Çolak, beraberinde ildeki yatırımcı kuruluşların il müdürleri ile birlikte, Baykan İlçesi ve bağlı köylerde bir dizi denetim ve incelemelerde bulundu.

A+A-

Vali Musa Çolak il olarak Baykan Kaymakamlığını ziyaret ederek. İlçe Kaymakamı Murat Süzen tarafından, brifing aldı, İlçe merkezi ve bağlı köylerinde yapılan yatırımlar ve hizmetler hakkında, KÖYDES ve SODES olmak üzere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, İŞ-KUR, Eğitim ve Sağlık ile Sosyal Yatırımlar üzerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Baykan da yapılan yatırımları ve hizmetleri yerinde gören Vali Çolak ‘Siirt ili gelişen kalkınan bir il durumuna gelmiştir. Eğitim, sağlık, kültür, tarım ve hayvancılık alanlarında büyük projelerimiz var. Bu alanlarda büyük gelişmeler yaşanıyor, İnsanımızın refah ve mutluluğu için çalışıyoruz. Özellikle sosyal projelere de ağırlık veriyoruz. Bu alanda özelikle kırsal Kalkınma Projeleri ile Siirt’ in çehresi değişiyor, Siirt’ te Tarım ve Hayvancılık alanında yapılan önemli yatırımlar artık ürün vermeye başladı. Baykan İlçemizde çok önemli projeler yürütülmektedir, İl genelinde olduğu gibi bu ilçelerimizde de çok güzel çalışmalar yapılıyor. İlimizin geleceğini en iyi şekilde planlamaya çalışıyoruz’. Dedi

Vali Çolak daha sonra 10 Nisan 2011 tarihinde Baykan İlçesinde meydana gelen sel felaketi ile hayatını kaybeden Mohbet Göktekin ailesini tekrar ziyaret ederek, taziyede bulundu. Mohbet Göktekin’ nin eşi Abdulbaki Göktekin burada yaptığı konuşmada, “Sayın Valimiz olay günü taziye ziyaretinde bulunmuştu, tekrar bizleri ziyaret etmesi bizleri oldukça memnun etmiştir, Allah Devletimize Milletimize zeval vermesin, halkımızla sürekli kaynaşan dert ve sorunlarını dinleyen valimize ve ilçe kaymakamımıza teşekkür ederim.” dedi.

Vali Musa Çolak’ın Baykan çıkarmasına İl Özel İdaresi genel sekreteri Mahmut Kurtuluş, İl Tarım Müdürü İlhan Özel, İl Sağlık Müdürü Erol Ömür Emre, İl Milli Eğitim müdürü T. Fikret Eteker eşlik etti.

Bu haber toplam 1944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!