1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vali Çolak; “Terör örgütü yatırımları hedef aldı”
Vali Çolak; “Terör örgütü yatırımları hedef aldı”

Vali Çolak; “Terör örgütü yatırımları hedef aldı”

Siirt Valisi Musa Çolak, Şirvan Baraj sahasında denetim ve incelemelerde bulundu.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, Fernas Elektrik Enerji A.Ş. firmasınca yapımına başlanan Şirvan Barajında, bir süre önce bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırılan dört işçi ile yakılan iş makinalarının bulunduğu şantiyede denetim ve incelemelerde bulundu.

Şirvan Baraj sahasında yakılan iş makineleri ve enerji tünelini gezerek, buradaki yetkililerden bilgi alan Vali Musa Çolak burada yaptığı açıklamada “PKK terör örgütü yatırımlara yönelik hain saldırılarla, bölgede yaşayan halka zulüm yapıyor. Milli servet niteliğindeki iş makinalarını yakarak, yatırımları engellemeye çalışıyorlar.  İlimizin ekonomik ve sosyal alanda kalkınmasını sağlayacak bu  yatırımları engellemek, burada çalışan vatandaşlarımızın işsiz kalmalarına, dolayısıyla halkımıza yapılan büyük bir zülümdür, terör örgütünün yaptığı bu saldırıyı nefretle kınıyorum” dedi.

Siirt Valisi Musa Çolak’ ın Şirvan Baraj sahasındaki incelemelerine; İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ünal Ödemiş, Şirvan kaymakamı Mustafa Can ve baraj yetkilileri eşlik etti.

Bu haber toplam 2724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!