1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Şehit Ailelerinin Bayramlarını Kutladı
Vali Çolak, Şehit Ailelerinin Bayramlarını Kutladı

Vali Çolak, Şehit Ailelerinin Bayramlarını Kutladı

Siirt Valisi Musa Çolak, maddi ve manevi destekte bulunduğu şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

A+A-

Ziyarette bulunduğu ailelerin sıkıntılarını dinleyen ve ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Çolak, "Vatanımız için hayatlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine her zaman kapımız sonuna kadar açıktır. Evlatlarınız, bu ülkenin birliği, dirliği ve bölünmez bütünlüğü için şehit düştüler, gazi oldular. Makamları kutlu olsun. Gazilerimiz ve şehitlerimiz için neler yapsak azdır. Acılarınızı paylaşıyor, şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz." dedi.

 

Hükümetin şehit ailelerine yönelik almış olduğu tedbir ve sağladığı yardımlarla onların yanında olduklarını kaydeden Vali Musa Çolak, "Şehitlerimizin arkasında bırakarak bizlere emanet etmiş oldukları ailelerin acılarını bizlerde yüreğimizde hissediyor ve onların kederlerini paylaşıyoruz. Şehitlik mertebesi çok kutsaldır ve vatanın kutsallığı da işte bu dökülen şehit kanlarından gelmektedir. Hükümetimiz şehit ailelerine çeşitli haklar sağlamaktadır. Bizlerde onları sık, sık ziyaret ederek, varsa sıkıntılarını dinliyoruz. Şehit ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Acılar paylaşıldıkça azalır, biz her vesile ile sizlerin yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Sorununuz olsun olmasın, biz size uğrayacağız, sizler de bize uğrayın." diye konuştu.

 

Ziyaret esnasında mahallede toplanan çocukların sevinçlerine de ortak olan Vali Çolak, şeker ve çikolata dağıtarak bir süre çocuklarla ilgilenerek sohbet etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!