1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Pervari’de incelemelerde bulundu
Vali Çolak, Pervari’de incelemelerde bulundu

Vali Çolak, Pervari’de incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Sayın Musa ÇOLAK, beraberinde Siirt İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Yarbay Ümit TÜRKMEN ve beraberindeki heyetle Pervari ilçe merkezine gelerek, incelemelerde bulundu.

A+A-

Siirt Valisi Sayın Musa ÇOLAK ve beraberindeki heyet, Pervari Kaymakamı Fırat ÇELİK, Daire amirleri, Öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

 

Pervari Kaymakamlığında, Kaymakam Fırat ÇELİK tarafından brifing verildi. İlçe merkezi ve bağlı köylerinde yapılan hizmetler konusunda KÖYDES ve SODES olmak üzere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, İŞ-KUR, Eğitim ve Sağlık ile Sosyal Yatırımlar üzerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Daha sonra 29 Mayıs 2010 tarihinde Pervari ilçemize bağlı Palamutlu köyünde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen geçici köy korucuları Abdülrezzak Kaçan ile Abdülmecit Özkan adlı Geçici Köy korucularının ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Palamutlu köyüne gitti.

 

Palamutlu köyünde vatandaşlar tarafından çok sıcak bir şekilde karşılanan Siirt Valisi Musa ÇOLAK, Van Asayiş Kolordu komutanı Korgeneral Nazım ALTINTAŞ, Siirt 3. Tugay Komutanı Tuğgeneral M.Ali İşleyen ve beraberindeki heyet vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

Siirt Valisi Musa ÇOLAK, Palamutlu Köyünde şehit korucular için açılan taziye evinde köy halkına baş sağlığı dileğinde bulunarak, “bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Geçiçi köy korucularımıza ve tüm güvenlik birimlerimize baş sağlığı diliyorum, Türkiye Devleti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Millet, kendi vatanında birlik ve dirliği bozmadan, ayrılıp parçalanmadan yaşamalıdır. Ancak bu takdirde o milletin fertleri haysiyetli, huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürebilirler. Şu halde vatanımıza, dilimize, dinimize, kültürümüze, tarihimize, örf ve adetlerimize sahip çıkmalıyız, Toplumun içindeki farklı düşünceler, farklı inanışlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini bilen bir milletin başaramayacağı iş, aşamayacağı engel yoktur” dedi. Geçici köy korucularına da seslenen Vali ÇOLAK; “sizler bizler için birer kahramansınız, yapmış olduğunuz görevlerden çok memnunuz her zaman sizlerle gurur duyuyoruz, Devlet olarak bizler daima sizlerin yanınızdayız, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

Siirt Valisi Musa ÇOLAK Palamutlu köyüne fırsat buldukça gelip sizleri ziyaret edeceğiz diyerek, köylülerle vedalaşıp ayrıldı.

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!