1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak Pervari de İncelemelerde Bulundu
Vali Çolak Pervari de İncelemelerde Bulundu

Vali Çolak Pervari de İncelemelerde Bulundu

Emniyet Amirliği ve Jandarma Komando bölük komutanlığına yönelik bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yapılan silahlı saldırıda, İlçedeki olayları değerlendirmek ve olay mahallinde inceleme ve denetimlerde bulunmak üzere beraberindeki heyet ile birlikte

A+A-

Olay Mehelinde denetim ve incelemelerde bulunan Vali Musa Çolak, burada yaptığı açıklamada; ” Pervari İlçemize yapılan bu terör saldırısını nefretle,  şiddetle kınıyorum. Vatanımızın ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yapılan bu saldırılar asla kötü emeline ulaşmayacaktır. Pervari de kahraman güvenlik güçlerimizin, güvenlik ve asayiş bakımından tedbirli davranmaları sonucu, çok şükür hiç bir kayıp vermeden, başarılı bir operasyonla,  iki terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. üç vatandaşımızda çeşitli yerlerinden hafif şekilde yararlanmışlardır. Yaralı vatandaşlarımıza da Allahtan acil şifalar diliyorum. Bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda, Emniyet Lojmanları, İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası, amirlik hizmetlerinde kullanılan araçlar, sivil vatandaşlarımıza ait ev ve araçlar, Orman işletme müdürlüğü binası zarar görmüştür, diye konuştu.

         Olayın meydana geldiği mahalde bulunan esnafları da tek tek ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Musa Çolak, burada vatandaşlarla sohbet etti, dert ve sorunlarını dinledi. Vali Çolak burada vatandaşlara da seslenerek, “Devletin çok güçlü olduğunu, terörle mücadelede azim ve kararlılığın sürdürüleceğini belirten vali çolak, terör örgütü tarafından, bin yıllık kardeşliğimize, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik yapılan bu hain ve kahpece saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza edelim. Toplumun içindeki farklı düşünceler, farklı inanışlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini bilen bir milletin başaramayacağı iş, aşamayacağı engel yoktur. Vatan uğruna bayrak uğruna hayatını seve, seve kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha alahtan rahmet, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum, “ dedi.

 

Bu haber toplam 2048 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!