1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Özel Hastaneleri ziyaret etti
Vali Çolak, Özel Hastaneleri ziyaret etti

Vali Çolak, Özel Hastaneleri ziyaret etti

Siirt Valisi Musa Çolak, Özel Medlife ve Hayat Hastanelerini ziyaret etti. Hastanede bulunan hastalarla sohbet eden Vali Çolak, verilen sağlık hizmetleri konusunda yönetimlerden bilgi aldı.

A+A-

Bir süredir kamu kurumlarını denetleyen Vali Musa Çolak, Siirt’te hizmet veren özel hastaneleri de ziyaret ederek, vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerini yerinde gördü. Özel hastanelerin Siirt’e katkı yaptıklarını belirten Vali Çolak, modern ve donanımlı hastanelerin kentte kurulması hizmet kalitesini de beraberinde getirdiğini ifade etti.

 

Özel Medlife ve Hayat Hastanelerinde bulunan hasta vatandaşlarla da sohbet edip, sıkıntılarını dinleyen Vali Musa Çolak, son yıllarda eğitim ve sağlıkta önemli mesafeler aldıklarını belirterek, devam eden ve bu yıl yapılması planlanan sağlık yatırımları hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

 

Bu yıl 300 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatına başlayacaklarını belirten Vali Musa Çolak, "Vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl Avrupa standartlarında 300 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatına başlayacağız. Bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öte yandan Kurtalan ilçemizde 100 yataklı devlet hastanesi yaptırıyoruz. TOKİ aracılığıyla yapılan bu hastanemiz bu yıl hizmete girecek. Diğer taraftan ilimiz Kooperatif Mahallesinde inşaatına devam edilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz de bitme aşamasına geldi. Amacımız vatandaşlarımızın ihtiyaç duyması halinde en iyi sağlık hizmetinin almasını sağlamaktır. Geriye dönüp baktığımızda sağlık alanında büyük mesafeler aldığımızı görüyoruz." dedi.

 

Ülkede yaşanan değişim ve dönüşümün sağlık hizmetlerinin kalitesini de artırdığını belirten Vali Musa Çolak, "İlimizde sağlanan güven ve huzur ortamı yatırımların önünü açmıştır. Siirt’i yatırımcılar için cazip hale getirmek için de Valilik olarak her türlü desteği sağlıyoruz. Amacımız işsiz gençlerimize istihdam olanakları sağlamaktır. Bu bağlamda özel hastaneler de istihdama büyük katkı sağlıyorlar. Ayrıca hastaneler arasındaki rekabet beraberinde kalite yönetimini de getirmektedir. Devlet hastanelerimizi denetlediğimde onların da hizmet kalitesi yönünden kendilerini çok geliştirdiklerini görüyoruz. Bu da vatandaşımıza sunulan sağlık hizmetinin kalitesini artırıyor." diye konuştu.

 

Hastane yönetiminden ve çalışanlarından vatandaşlara hoşgörü ve şefkatle yaklaşmalarını isteyen Vali Çolak, daha sonra üniteleri tek tek ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Muayene olmak için hastanede bekleyen vatandaşlar, Vali Musa Çolak’ın ziyaretinden memnun olduklarını belirterek, bunun devamını dilediler.

Bu haber toplam 2202 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!