1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak Muhtaç Ailelere Yapılan Yardıma Eşlik Etti
Vali Çolak Muhtaç Ailelere Yapılan Yardıma Eşlik Etti

Vali Çolak Muhtaç Ailelere Yapılan Yardıma Eşlik Etti

Vali Musa Çolak, amacımız; yoksul ve yardıma muhtaç ailelerin ramazan ayını rahat geçirmelerini sağlamaktır.

A+A-

Siirt Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında, yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Siirt Valisi Musa Çolak, Mübarek Ramazan ayında yardımlaşmanın daha büyük önem kazandığına vurgu yaparak, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşların, kendilerine bildirilmelerini istedi.

 

Vali Musa Çolak, yaptığı açıklamada; “Ekonomik ve sosyal yoksulluk içinde bulunan vatandaşlara el uzatmak insani ve vicdani bir görev olmaktan öte toplumsal ve kurumsal bir sorumluluktur. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının amacı Fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara yardım ederek yoksulluk sınırını en asgariye indirmek, yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktır.Bu amaçla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla, bu yılın ilk yedi ayında 6380 aileye 1 milyon 932 bin lira ayni ve nakdi yardım yapılmıştır.Ramazan ayında ise vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Sosyal ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğünden 141 bin TL ödenek gönderilmiş, buna ek olarak Vakıf bütçemizden de 159 bin TL daha katkı sağlanarak toplamda 300 bin TL’yi, vakfımızda dosyası olan, 3 bin kişiye 100.00.'er TL olmak üzere toplam 300 bin TL yardım dağıtılacaktır. Öte yandan Sancaklar Vakfı tarafından da Vakfımıza gönderilen 5000 koli gıda paketini Vakfımızda yardım dosyası bulunan vatandaşlara dağıtacağız. Ayrıca 2011 yılı için Vakfımıza 6 bin ton kömür tahsis edilmiştir. Bu tahsis edilen kömürü, Eylül ayı itibariyle hak sahiplerine dağıtımına başlayacağız. Bunun yanı sıra Vakfımızca yürütülmekte olan periyodik yardımlar ayrıca devam edecek, vatandaşın ihtiyacı durumda gerekli yardımlar yapılacaktır. Maksadımız ramazan ayında yoksul ve yardıma muhtaç ailelerin ramazan ayını rahat geçirmelerini sağlamaktır. Yetim ve öksüz çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza ulaşmak birinci önceliğimizdir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın imkânları dâhilinde temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Bu bağlamda etrafınızda tanıdığınız, bizim ulaşamadığımız veya utanıp, sıkıldığından bize müracaat edemeyen vatandaşları mutlaka bize bildirin. Onlara da yardımcı olmak için gayret göstereceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

         Vali Musa Çolak, yardım almaya gelen vatandaşlarla görüşerek, sorunlarını dinledi, Vakıf çalışanları tarafından dağıtılan yardım paketlerinin, öncelikle yaşlılara, engellilere ve bayanlara, sırada bekletilmeden verilmesini istedi.

 

Atatürk Stadında dağıtılan nakdi, ayni yakacak ve diğer yardımları almak için sıraya giren vatandaşların mutlu oldukları gözlendi.

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!