1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, mezarlık ziyaretlerinde Siirtlilerleydi
Vali Çolak, mezarlık ziyaretlerinde Siirtlilerleydi

Vali Çolak, mezarlık ziyaretlerinde Siirtlilerleydi

Siirt Valisi Musa Çolak, Siirtteki Mezarlıklerı ziyaret ederek, Vatandaşların manevi duygularına ortak oldu.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, beraberinde İl Müftüsü Faruk Arvas, Abdulhakim Sancak Çarşı İmam hatibi Nevzar Erdabakoğlu ile birlikte, bayram öncesi ilimizdeki mezarlıkları ziyaret ederek, vatandaşların manevi duygularına ortak oldu.

Şeyh Musa ve Şeyh Süleyman mezarlıklarını ziyaret eden Vali Çolak, burada vatandaşlarla da sohbet etti. Mezarlık ziyaretlerinde çarşı cami imam hatibi Nevzat Erdabakoğlu tarafından Kur’an okundu ve ardından da İl Müftüsü Faruk Arvas mezarlıklarda yatanlar için dua okudu.

SİİRTLİLER, BAYRAMLARDA MEZARLIK ZİYARETİ GELENEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Vali Musa Çolak ziyaret çıkışında yaptığı açıklamada “Bayram arifesinde Siirtli hemşerilerimizin mezarlıklara akın ettiğini görüyorum. İslam aleminin en önemli aylarından biri olan Ramazan ayının son gününde, Siirtliler örf ve adetleri gereği,  mezarlıklardaki yakınlarını ziyaret edip, kuran-ı kerim okuyup, dua ediyorlar. Çocuklar ise büyüklerine eşlik ediyorlar. Bu bayramda hayır duası bekleyen ölüleri için dua etmeye, hayır ve hasenatta bulunmaya gelen ziyaretçiler, yakınlarını unutmadıklarını göstermekteler. Ben de ilin valisi olarak Kadirşinas Siirtli hemşerilerimin bu anlamlı ve özel günlerinde kendileriyle birlikte olmak, duygularını paylaşmak istedim.  Sevgi, saygı ve muhabbet duygularının hoşgörü ile yoğrulduğu, barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğinin gösterildiği bu anlamlı bayram öncesi günde, gerek milli, gerekse dini bayramlarımız, milletimizin sevinçte, kederde, mutlulukta bir ve beraber olmamızın sembolleridir. Ülkemiz farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisidir. Ülkemizin geleceği için, ön yargılardan kurtularak, toplumumuzu birleştiren unsurların, müşterek noktalarımızın öne çıkarılması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerimle burada medfun bulunan tüm vatandaşlarımızın yakınlarına allahtan gani gani rahmet diliyor, tekrar tüm Siirtli hemşerilerimin Mübarek Ramazan bayramlarını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 2189 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!