1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Jandarma’nın kuruluşunu kutladı
Vali Çolak, Jandarma’nın kuruluşunu kutladı

Vali Çolak, Jandarma’nın kuruluşunu kutladı

Siirt Valisi Musa Çolak, Jandarma Teşkilatı’nın 171.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

JANDARMA TEŞKİLATININ 171  NCİ  KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

 

KUTLAMA MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel niteliklerini ortadan  kaldırmaya yönelen her türlü yıkıcı  ve  bölücü örgüt ve unsurlara karşı kahramanca mücadele eden, ülkemizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden 24 saat hizmet veren, vatandaşın canını, malını, ırz ve namusunu koruma uğruna seve seve canını veren Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 171 nci yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Büyük Önder ATATÜRK’ ün “ Jandarma, Her Zaman Yurt, Ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur” veciz ifadeleri ile anlamını en güzel şekliyle bulan, Türkiye Cumhuriyeti Jandarması geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkesinin ve milletinin hizmetinde ve emrinde olmaya devam edecektir.

Bu ayırıcı vasfı ile Jandarmamız; Devletin bütünlüğü Genel Güvenliğini, Başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunmasını, suç işlenmesinin önlenmesini, ATATÜRK ilke ve inkılâplarına bağlı, insan haklarına saygılı, dürüst, tarafsız, adil ve inandırıcı bir anlayışı kendisine şiar edinmiştir.

Büyük başarıyla görevlerini yapan Jandarma Teşkilatı'nın değerli mensuplarını çalışmaları için bir kez daha tebrik ediyorum. Bu vesile ile Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarının eş ve çocuklarının bu önemli günlerini kutluyor, Vatan ve Millet uğruna hayatlarını seve seve hayatlarını kayıp eden aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle, kahraman gazilerimizi de saygıyla anıyorum.

Musa ÇOLAK

Siirt Valisi

 

Bu haber toplam 1765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!