1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vali Çolak: İstihdamcıya her türlü desteğe hazırım
Vali Çolak: İstihdamcıya her türlü desteğe hazırım

Vali Çolak: İstihdamcıya her türlü desteğe hazırım

400’e yakın kişiye iş istihdamı sağlayan fakat Mayıs ayı ortalarında sendika seçimlerinde yaşanan kavgaların büyümesi nedeniyle kapatılan Şirvan ilçemizdeki maden ocağı tekrar çalışmaya başladı.

A+A-

Yatırımcıyı çok iyi tanıdığını ve yatırımcıların dikkatlerini Siirt’e çekmek için tüm yolları deneyeceğini her fırsatta dile getiren Siirt Valisi Musa Çolak, bu arzusunun ilk adımı olarak mevcut yatırım alanlarını çalışır hale getirmek için Şirvan maden ocağını açtırdı.

Vali Çolak, maden ocağıyla ilgili yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin en büyük bakır rezervi Şirvan ilçemizdedir. Birkaç ay önce yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı üretime ara verilmişti. Siirt ekonomisi için önemli olan bu bakır madeninin yeniden işletilmesi için Park Holding yetkilileri ile görüştüm. Siirt’te istihdam sağlayacak herkese Vali olarak her zaman destek çıkacağımı daha önceden kamuoyuna açıklamıştım. Buradan bir kez daha yatırımcılara sesleniyorum. Lütfen gelin Siirt’e yatırım yapın. Hep birlikte bu bölgeyi kalkındıralım.

Sonuç itibariyle ilimiz maden çeşitliliği açısından zengin bir bölgedir. Bu zenginliğimizi ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. İşte Park Holding bakır madenlerini işleterek, ülkemiz ekonomisinin güçlenmesine ve istihdam sağlanmasına büyük katkı sağlamaktadır. Bundan dolayı Park Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgay Ciner’e ve holdingin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum işletmeye yeniden açılan bakır madenleri ilimiz sınırları içerisinde bulunan diğer madenlerin de işletilmesine örnek teşkil edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle bakır madenlerin yeniden işletilmeye açılmasını hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!