1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak İftarını Çocuklarla birlikte Açtı.
Vali Çolak İftarını Çocuklarla birlikte Açtı.

Vali Çolak İftarını Çocuklarla birlikte Açtı.

Siirt Valisi Musa Çolak ve eşi Gülsüm Çolak, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdunu ziyaret ederek, burada barınan çocuklarla birlikte iftar yaptı.

A+A-

Siirt Çocuk Esirgeme Kurumu Yurt bahçesinde İftar öncesi Vali Musa Çolak ve eşi Gülsüm Çolak; masaları tek, tek gezerek, yurtta barınan çocuklarla sohbet etti. Çocukların Ramazan aylarını tebrik ederek, kendileri ile yakinen ilgilenerek dert ve sıkıntılarını dinledi.

 

                 

        Vali Musa Çolak burada yaptığı açıklamada; “Sosyal Hizmetler alanında ilimizde yapılan yatırım çalışmalarını yakinen takip etmekteyim. Ayrıca zaman, zaman çocuklarımızı da eşimle birlikte ziyaret ederek, durumları hakkında bilgi almaktayım. Devletimizin himayesi ve koruması altında bulunan geleceğimizin teminatı bu çocuklarımızı sık, sık ziyaret ederek, ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda Valilik olarak tüm imkânlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Çocuklarımızın başta okul takipleri olmak üzere, diğer sorunlarını gidermek için,her türlü tedbir alınmaktadır. Çocuklarımıza burada aile ortamı yaratılmış, çocuklara iyi bakıldığını, çocuklarımızın burada mutlu olduklarını yapmış olduğum ziyaret ve incelemelerde gözlemledim. Her zaman Kendilerini ziyaret ederek, kendilerine bir anne, bir baba sevgisi kadar yakın olmaya çalışıyoruz.” Dedi.

 

        Siirt Çocuk Esirgeme Kurumu Yurt bahçesinde, tertip edilen iftar programına; Vali Musa Çolak, eşi Gülsüm Çolak, İl Sosyal Hizmetler il Müdürü Hifzıullah Canpolat, Yetiştirme Yurdu müdürü Muhittin, Oytun, Basın Müdürü M. Şükrü Uras ve yurtta barınan çocuklar ve çocuk eğitmenleri katıldı.

 

 

Bu haber toplam 2399 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!