1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, “gücümüz kardeşlik bağlarımızdadır”
Vali Çolak, “gücümüz kardeşlik bağlarımızdadır”

Vali Çolak, “gücümüz kardeşlik bağlarımızdadır”

İl Genel Meclis Üyeleri ile Kamu Kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle iftar yemeğinde buluşan Vali Musa Çolak “En büyük gücümüz, vatandaşlarımız arasındaki sarsılmaz kardeşlik bağlarıdır” dedi.

A+A-

Siirt Polis evinde verilen iftara; Vali Musa Çolak’ ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Orhan Burhan, İl Genel Meclis başkanı Fırat Soysal, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, İl Özel İdaresi genel sekreteri Mahmut Kurtuluş, İl Müftüsü Faruk Arvas, İl Genel Meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Vali Musa Çolak, “Siirt’te son yıllarda yapılan yatırımlar yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştır. İlimiz sınırları içerisinde yapılan barajlar, havaalanının yeniden uçuşlara açılması, duble yolların yapılması, eğitim, sağlık, Tarım ve hayvancılık alanındaki gelişmeler, kırsal kalkınma Programları, Köydes, Sodes, projeleri ile desteklenen bu kalkınma hamlesi, ilimizi daha da yaşanabilir bir seviyeye getirmiştir. Hükümetimiz bölgeye çok büyük kaynaklar aktarmaktadır. Bizlerde bu kaynakları etkin ve hızlı ve rasyonel bir şekilde hizmete çevirmeye çalışıyoruz. Yeter ki huzurumuzu bozdurmayalım. Güven ve huzurumuzu bozmak isteyenlere, aramıza nifak tohumları ekmek isteyenlere asla fırsat vermeyelim. Burada önemli olan birlik ve beraberliğimizi muhafaza edip, daha da güçlendirmektir. Bizim en büyük gücümüz, vatandaşlarımız arasındaki sarsılmaz kardeşlik bağlarıdır. Birlik ve beraberliğimizdir.  Amacımız çok daha büyük projeleri hayata geçirerek, Siirt’i bölgesinde bir cazibe merkezi haline getirmektir. Tüm planlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. İl Genel Meclisimizin başkan ve üyeleri ile İl Şube müdürlerimiz ile topyekun birlik ve beraberlik içinde ilimizin kalkınmasına yönelik önemli projeleri hep birlikte hayata geçiriyoruz. Burada İl Genel Meclisimizin başkan ve üyelerine, mesai arkadaşlarımın tamamına göstermiş oldukları öz verili çalışmalarından dolayı, kendilerine teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını tekrar tebrik ediyor, birliğimize beraberliğimize, kardeşliğimize vesile olmasın dilerim” diye konuştu.

Afrika’da yaşanan açlık nedeniyle, Valilik tarafından düzenlenen yardım kampanyasına, vatandaşlardan destek isteyen Vali Çolak; “Kadirşinas Siirt halkının Vatanına, Milletine, bayrağına, dinine, gelenek ve göreneklerine bağlı olduğunu, bu bakımdan da Afrika’da yaşam mücadelesi veren insanların yaralarının sarılmasına katkı sağlamak için, her kesimin destek olacağına olan inancım tamdır” dedi.

Daha sonra İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından, iftar duası okundu.

Bu haber toplam 1739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!