1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Eruh’ta incelemelerde bulundu
Vali Çolak, Eruh’ta incelemelerde bulundu

Vali Çolak, Eruh’ta incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Musa Çolak, Eruh ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

A+A-

Vali Musa Çolak, Şırnak İlinde yapılması planlanan, Dicle kalkınma Ajansı (DİKA) olağan toplantısına katılmak üzere, sabah erken saatlerinde yol güzergâhı üzerinde bulunan, Eruh İlçesinde bir takım incelemelerde bulundu.

 

        Siirt Valisi Musa Çolak’ ı İlçe Kaymakamlık Binası önünde, Eruh Kaymakamı Ramazan KESKİN, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri ve Daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşıladı. Vali Musa Çolak, Kaymakamlık Makamına geçerek, Kaymakam Ramazan Keskin’ den ilçe ve köylerde yapılan hizmet çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Vali Musa Çolak, beraberinde Kaymakam Ramazan Keskin ve diğer yetkililer ile birlikte, Eruh Esnaflarını ve vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti, sorunlarını dinledi. Burada vatandaşlara seslenen Vali Çolak,” İlimiz ve ilçelerindeki sorunları yerinde gözlemleyerek, var olan sorunların çözümünü hep birlikte gerçekleştireceğiz, her sorunun mutlak bir çözümü olduğunu vurgulayan Vali Musa Çolak, ”KÖYDES, BELDES ve SODES gibi önemli kalkınma projeleri ile son yıllarda buralara çok önemli yatırımlar yapıldı. Bu yatırımlar kesintisiz devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Önemli olan birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek ve daha da güçlendirmektir. Ayrıca tarım ve hayvancılığa devletin destekleri de önemli ölçüde artmıştır” dedi. Eruh Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında geri ödemeli olarak bir vatandaşımızla kurulan PVC Kapı, Pencere Montaj Atölyesi ve Kaymakamlığa bağlı Aşevini de ziyaret eden Vali Çolak, ”Devletimizin sağlamış olduğu bu yatırımlar Vatandaşlarımızın istihdam edilmelerine imkân sağlamakla birlikte, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını da yükselteceğini” söyledi.

 

Daha sonra Eruh Kaymakamlığınca Sosyal Destek Programı (Sodes) projesi kapsamında, hazırlanıp uygulamaya geçirilen, Yöresel Şal-Şapik Kumaşı Atölyesi, Halıcılık, Kilimcilik, Trikotaj, Bilgisayarlı Makine Nakış, Biçki Dikiş Atölyelerini ziyaret edip, incelemelerde bulunan Vali Musa ÇOLAK, ”Atölyelerde yapılan çalışmaların hem yöresel dokunun yaşatılması anlamında hem de gelir getirici faaliyetler olarak çok önemli olduğunu belirterek, bu tür projeleri çok önemsiyor, ve destekliyorum, sosyal içerikli, gelir getirici ve istihdam sağlayan projeler üretilmesini isteyen vali çolak, projelerin uygulamasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum,” dedi.

 

 Vali Musa Çolak, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) toplantısına, Şırnak İlinde katılmak üzere, ilçeden ayrıldı.

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!