1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak Çatılı (İsnep) Köyünde
Vali Çolak Çatılı (İsnep) Köyünde

Vali Çolak Çatılı (İsnep) Köyünde

Siirt Valisi Musa Çolak, Aydınlar (Tillo) İlçesine bağlı Çatılı (isnep) köyünü ziyaret ederek, birtakım incelemelerde bulundu.

A+A-

“Eğitime % 100 Destek Projesi” kapsamında, İş adamı Ethem Sancak tarafından, Aydınlar İlçemize bağlı Çatlılı köyünde, yapımı tamamlanan, “Etham Sancak İlköğretim Okulu” nda incelemelerde bulunan Vali Çolak, Sancak ailesinden Şakir Sancak, Aydınlar Kaymakamı Ahmet Yıldız ve İl Milli eğitim müdürü Kamber Kızbaş’ tan okul hakkında bilgi aldı.

         Vali Musa Çolak burada yaptığı konuşmada, “Eğitimin önemi hiç kuşkusuz herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Günümüzde gerek genç nüfusumuzun fazlalığı, gerek iç göçler ve gerekse okullaşma oranındaki yükselen hedeflerin tutturulmasında eğitimde çözüm bekleyen kapasite ve nitelik sorunlarımız vardır.Okul binalarının, sınıf mevcutlarının, iç ve dış donanımızın kalitesinde Avrupa Birliği’nin standartlarına ulaşmak ve dünyayı yakalamak zorundayız. Eğitim sorunlarımızın çözümü için eğitimin her kademesinde okul,bina ve eğitim materyallerine ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçlarımızı giderebilirsek eğitim sorunlarımızın en azından niceliksel boyutunu çözmüş olacağız. Bu bakımdan “eğitime % 100 Destek Projesi” kapsamında, İş adamı sayın Ethem Sancak tarafından doğduğu köyde kendi adını verdiği, 4 derslilki ve öğretmen lojmanı dahil, iki katlı, 400 metre kara alan üzerinde kurulan, 600 bin türk lirasına mal olan ve yapımı tamamlanan bu eğitim yuvasını, eğitim camiamıza kazandırdığı için kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Vali Musa Çolak, sınıfları ve okul lojmanını gezerek, Öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle yakından ilgilenerek ve kendilerine hedef belirlemelerini isteyen Vali Çolak, İlimizin son yıllarda eğitimde yakaladığı başarının, sürekli hale gelmesini arzu ettikleri söyledi.

Bu haber toplam 2839 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!