1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak: “Bunların insanlıklarından şüphe ediyorum”
Vali Çolak: “Bunların insanlıklarından şüphe ediyorum”

Vali Çolak: “Bunların insanlıklarından şüphe ediyorum”

Siirt’te teröristlerce katledilen 4 genç kız için Vali Musa Çolak’tan sert açıklama geldi: “Bunlar birer cani. Bayan vatandaşlarımızı katlettiler”

A+A-

Dün akşam saatlerinde Siirt’te teröristler tarafından elbombaları ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu 6 genç kız ağır yara aldılar. Yaralı bayanlardan dördü hastanede yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların tedavileri sürüyor. Saldırının ardından hastaneye gelen Siirt Valisi Musa Çolak, yaralıların sağlık durumlarıyla ilgili İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür'den bilgi aldı. hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bugün saat 20.15 sıralarında Siirt Güres caddesi sonunda Polis okulu yolu üzerinde 6 tane bayan vatandaşımız, masum bir şekilde yol üzerinde seyahat ederken haince, kalleşçe, kahpece teröristlerin saldırısına uğramıştır. Saldırıda hem uzun namlulu silahlar hem de el bombaları kullanıldı. Yapılan bu saldırı sonucu 6 bayan vatandaşımızdan 4 tanesi hayatını kaybetmiştir. 2 tanesi de ağır yaralıdır. Yaralılardan birisi Siirt Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken diğer yaralı bayan vatandaş ise Tugayımızın helikopteriyle Diyarbakır’a sevk edilmiştir. Saldırıyı yapan teröristlerin 3 kişi oldukları tahmin ediliyor. Bunlardan bir tanesi elindeki bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Şunu söylemek istiyorum; ülkesiyle milletiyle, bölünmez bütünlüğümüzü, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya yönelik bu tür saldırılar asla başarılı olamayacaktır. Buradaki mücadelemiz güvenlik güçlerimizle birlikte, milletimiz, Siirt halkı kararlı bir şekilde bu teröristlere karşı ülkemizi ve milletimizi korumaya çalışacağız. Bunları lanetliyorum, şiddetle kınıyorum. Bunların insanlıklarından bile şüphe ediyorum. Bunlar birer canidir. Bunlar masum 6 tane bayan vatandaşımızı katlettiler. Bir tanesi yarın Hatay’da okuluna devam edecek ve buradan ayrılacaktı. Üzüntümüz büyük ama devletimiz de güçlüdür. Bu tip terör faaliyetlerinin üstesinden gelebilecek güçte ve kararlılıktadır. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara şifa diliyorum. Yakınlarına, annelerine, babalarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

 

Bu haber toplam 5226 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!