1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Çolak, Beğendik’te incelemelerde bulundu
Vali Çolak, Beğendik’te incelemelerde bulundu

Vali Çolak, Beğendik’te incelemelerde bulundu

Pervari ilçemize bağlı Beğendik Beldesi’nde aşırı yağış ve dolu nedeniyle zarar gören vatandaşları ziyaret edildi.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Kd.Albay Ünal Ödemiş, Pervari Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, Beğendik belde başkanı Gürgin Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, İl Tarım Müdürü İlhan Özel ve ilgili daire müdürleri, aşırı yağış ve dolunun hasara yol açtığı Beğendik beldesi ile beldeye bağlı Sökmen ve Sahut mahallerinde incelemede bulundu.

 

Vali Musa Çolak, sel felakatine mütakiben İl Özel idaresine ait iş makinalarımız aynı gün olay mahalline intikalleri sağlanmış ve çalışmalara başlanmıştır. Ayrıca Pervari Kaymakamlığı bünyesinde kurulan ‘Hasar Tespit Komisyonları’ da beldede oluşan hasarları tespit etmek amacıyla çalışmalarına devam etmiştir.” dedi.

 

Yağışın ardından oluşan felakette can kaybının bulunmayışının sevindirici olduğunu dile getiren Çolak, “Şiddetli yağışlardan hasar gören beldemizde yerinde incelemeye geldik. Tüm Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileğinde bulunuyorum. Burada Ekiplerimizin yaptıkları çalışmaları kontrol ediyoruz. Vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek ve zararlarının karşılanacağını belirtmek için onları ziyaret ediyoruz. Allah çok şükür can kaybımız yok. Vatandaşlarımızın zararları yasal mevzuat kapsamında karşılanacaktır.” dedi.

Bu haber toplam 2309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!