1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vali Çolak, Bakırcılar çarşısındaydı
Vali Çolak, Bakırcılar çarşısındaydı

Vali Çolak, Bakırcılar çarşısındaydı

Siirt Valisi Musa Çolak, bakırcılar çarşısını ziyaret ederek, esnafın dert ve sıkıntılarını dinledi.

A+A-

Bakırcılar çarşısında eline aldığı çekiç ile bakır işleyen Vali Çolak, bakırcılığın kültürümüzde farklı bir yere sahip olduğunu söyledi.

 

Siirt’in diğer çarşılarını daha önce gezdiğini kaydeden Vali Çolak, ayakta kalma mücadelesi veren bakırcı esnafının durumunu yerinde görmek ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade etti.

 

Bakırcı esnafını tek tek ziyaret edip, sorunlarını dinleyen Vali Musa Çolak, kendisine iletilen sorunları ve sıkıntıları yetkililere not aldırarak, sorunların çözümü için gerekli talimatlarının verileceğini bildirdi. Esnafla sık sık bir araya gelmeye gayret ettiğini kaydeden Vali Musa Çolak, "Vatandaş ve esnafımızın sorunlarını, sıkıntılarını talep ve dileklerini bire bir anlatma imkanı sağlayan bu tür ziyaretleri sık sık yapmaya çalışıyorum. Esnaf vatandaşlarımız da bu ziyaretlerde sıkıntılarını yetkililere daha rahat iletme imkanı buluyor. Bize iletilen sorunları bizde çözmek için çaba göstereceğiz. Amacımız birlik ve beraberlik içinde vatandaşlarımızın refah düzeyini yükseltmektir." dedi.

 

Esnafların bakırdan ürettikleri ürünleri de inceleyen Vali Musa Çolak, el sanatlarının mutlaka yaşatılması ve desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 2740 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!