1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vali, bir dizi alışveriş merkezinin açılışını yaptı
Vali, bir dizi alışveriş merkezinin açılışını yaptı

Vali, bir dizi alışveriş merkezinin açılışını yaptı

İlimiz Merkez, Bahçelievler Mahallesinde “CRISPINO Giyim Mağazası” ile, “Hazar Alış-Veriş Merkezi” nin açılışı, Siirt Valisi Musa ÇOLAK tarafından yapıldı. Açılış törenine Siirt valisi Musa ÇOLAK, Sanayi ve Ticaret Odası Başkan V. Nedim Kuzu çok sayıda va

A+A-

Her iki alış veriş merkezinin de açılış kurdelesini kestikten sonra stantları bir bir ziyaret eden Vali Musa ÇOLAK, stant görevlilerinden ürünler hakkında bilgiler aldı. Mağaza içinde vatandaşlarla sohbet eden Vali Musa ÇOLAK yaptığı konuşmada; “Ülke ekonomisindeki istikrar ve güven, yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın artık geleceğe güvenle bakabilmelerine ve yatırımlarını daha rahat planlayabilme imkânı sağlamaktadır.


Özel sektör tarafından, Şirin ilimiz Siirt’ te işletmelerin açılması sadece şehre kattıkları ticari, kültürel, sosyal değerlerle değil, aynı zamanda ürettikleri istihdam ve çeşitli sektörlere yaptıkları katkılarla da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin tarihi, coğrafi değerleriyle ve doğal kaynaklarıyla, insan gücüyle, dinamizmiyle büyük bir potansiyele sahip olduğuna vugu yapan Vali ÇOLAK sözlerine şöyle devam etti.

 

Kendi şehrine yatırım yapmış değerli işadamları var. Şehrine sahip çıkma, yatırım yapma konusunda gösterdikleri gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Hep birlikte bu şehir için çalışmak zorundayız. İşbirliği sonucu bu güzel alışveriş merkezleri Siirt’te kazandırıldı. Özelikle ilimizdeki işsizliğin minimum seviyeye indirilmesi, istihdam olanaklarının artması açısından çok önemsiyorum.

 

İlimize yapılan her türlü yatırımları Valilik olarak destekliyorum, Siirt ili dışında yaşayan tüm Siirtli iş adamlarını da Siirt’te yatırım yapmaya davet ediyorum.

 

Firma sahiplerine ilimizdeki bu yatırımlarından dolayı tebrik ediyor, Vatanımıza, Milletimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber toplam 2911 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!