1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali: Başkan nerede özerklik ilan etmeyemi gitti?
Vali: Başkan nerede özerklik ilan etmeyemi gitti?

Vali: Başkan nerede özerklik ilan etmeyemi gitti?

30 Ağustos törenlerinde Siirt Valisi ile Belediye Başkan Yardımcısı arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

A+A-

Siirt'te, askerler, 3.Komando Tugay Komutanlığı'ndan törenin  başladığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na kadar "Her şey Vatan için" ve  "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde yürüdü.

BAŞKAN NEREDE? ÖZERKLİK Mİ İLAN EDECEKLER?

Atatürk Anıtı'ndaki çelenk sunma törenine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ı temsilen katılan Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Çığır'a "Belediye Başkanı nerede?" diye sordu. Çığır'ın net bir cevap verememesi üzerine Tutulmaz, "Ne yapıyor, bölgeyi mi kurtarıyor, özerklik mi ilan edecekler?" diye sordu. 
 
Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Emniyet Müdürü  Metin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Akçakale ile kamu kurum ve  kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Daha sonra Vali Tutulmaz, makamında tebrikleri kabul etti. Hükümet konağı önünde devam eden törende Vali Tutulmaz, Garnizon  Komutanı Tuğgeneral Şimşek ve Belediye Başkan Vekili Çığır, vatandaşları  selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajının okunduğu törende günün anlam ve  önemini belirten konuşmalar yapıldı. Kutlama, geçit töreni ile sona erdi. 

30-agustos.jpg30-agustos1.jpg

Bu haber toplam 3986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!