1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Vali Aydın’ın sözleri çarpıtıldı
Vali Aydın’ın sözleri çarpıtıldı

Vali Aydın’ın sözleri çarpıtıldı

Siirt Valisi’nin Öğretmenler Günü’nde yaptığı açıklamalar bazı yayın organlarınca “Dağdaki PKK’lıları sahiplendi” diye çarpıtıldı.

A+A-

 

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın PKK’nın kucağına düşen gençlerle ilgili eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmada “bir çocuk dağa çıktığında vebalini hissedelim. Keşke dağa çıkmasa ve birşeyler anlatabilsek” şeklindeki açıklamaları kimi yayın organlarınca çarpıtılarak “Siirt Valisi dağdaki PKK’lıya sahip çıktı” şeklinde manşetlerle değerlendirildi.
 
İşte Vali Ahmet Aydın’ın o açıklamaları:
 
“Öğretmenlerin öğrencilerine ayırdığı zaman için kendilerine minnettarım. Eğitim için gece gündüz demeden çalışmalıyız. Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğimizde hissetmemiz lazım. Bu konuda bizim de, müdürün de, öğretmenin de sorumluluğu var. Eline silah almış ve dağda bize kurşun sıkan o çocuk ta bizim evladımız. Keşke dağa çıkmasa ve keşke birşeyler anlatabilsek. Kaymakamken yaşadığım anılar var. Terörist gelmiş ve teslim olmuş. ‘Kaymakam bey, babam bana 5 bin lira para verseydi ben bugün dağa çıkmazdım’ diyen teröristten tutun da öğretmenine kızmış, polise kızmış, jandarmaya kızmış ve dağa çıkmış çok çocuk var maalesef. Çıktıktan sonra da geri dönemiyorlar. Böyle bir sistem içerisindeler. Öğretmenlerimize çok görev düşüyor. Siirt Okuyor kampanyamız çok önemli. Çocuklarımıza kitap okutalım, akılları zihinleri gelişsin. Herşeyin başı cehalettir.”
 
Siirtliler.Net’e gönderilen okuyucu mektuplarında Vali Aydın’ın açıklamasıyla ilgili şu görüşlere yer verildi: “Siirt Valisi’nin açıklamaları çok net ve anlaşılabilir düzeyde. Vali Aydın’ın temas ettiği nokta “nedenler”dir, “sonuç” değil. Dağa çıkmadan önce o genci kazanabilirmiydik, bu konuda eksik bıraktığımız bir şey varmı? diye bir sorgulamadır. “Sonuç” diyebileceğimiz dağa çıkmış ve elinde silahıyla gezip ölüm kusan teröriste karşı yumuşamadan bahsetmiyorki” 
 
Bu haber toplam 2762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!