1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Vali Aydın, beklenen açıklamayı Ziyaret’te yaptı
Vali Aydın, beklenen açıklamayı Ziyaret’te yaptı

Vali Aydın, beklenen açıklamayı Ziyaret’te yaptı

Anneler Günü’nün Hz.Veysel Karani’de kutlanılmasıyla ilgili çağrımıza Vali Aydın Ziyaret’te yanıt verdi.

A+A-

 

Siirtliler.Net tarafından 3 yıldır dile getirilen Anneler Günü’nün Türkiye’de Hz.Veysel Karani merkezli kutlanılmasıyla ilgili kampanyanın ikinci adımı atıldı.
 
Kampanyanın ilk adımı olarak Siirtliler.Net tarafından son 2 yıldır Ziyaret Beldesi’nde bulunan Hz.Veysel Karani’nin türbesi önünde Anneler Günü etkinliği düzenlendi. Siirtliler.Net tarafından yılın annesi ödülü türbenin avlusunda verildi.
 
Kampanyanın ikinci adımı ise bu etkinliğin Valilik nezdinde resmi olarak gündeme alınmasıydı. Önceki gün Ziyaret Beldesi’ne incelemelerde bulunmak üzere giden Siirt Valisi Ahmet Aydın, anneye sevgi ve saygının en güzel örneği olan Hz.Veysel Karani’nin türbesini ziyaret ederek dua okudu. Ziyaretin ardından türbenin avlusunda açıklama yapan bundan sonra Anneler Günü’nün Veysel Karani türbesi avlusunda kutlanacağını açıkladı. Vali Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Önümüzdeki yıl anne sevgisinin sembolü Veysel Karani hazretlerini gelecek kuşaklara anlatmak ve beldemizi tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmak amacıyla Anneler Gününü Veysel Karani’de kutlayacağız”
 
Projenin mimarı olan Siirtliler.Net, kampanyanın üçüncü adımını Anneler Günü’nde Başbakan Erdoğan’ın hanımı Emine Erdoğan’ı yılın annesinin ödülünü Ziyaret’te verilmesi olarak belirledi. Vali Aydın, kampanyanın bu üçüncü ayağıyla ilgili şimdiden çalışmalar başlatılması gerektiğini dile getirdi.
 
Öğretmenler Günü’nü Tillo’ya kazandıran Siirtliler.Net böylece ikinci kampanyası olan Anneler Günü’nü de Ziyaret Beldesi’ne kazandırmış oldu.
 
anne2.jpg
Bu haber toplam 2675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!