1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Aydın Baykan ve Ziyaret’teydi
Vali Aydın Baykan ve Ziyaret’teydi

Vali Aydın Baykan ve Ziyaret’teydi

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Baykan İlçesi ile İlçeye bağlı Ziyaret beldesinde incelemelerde bulundu.

A+A-

İlk olarak Ziyaret beldesinde incelemelerde bulunan Vali Ahmat Aydın, Belde girişinde Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, Baykan belediye başkanı Ali Erol, Ziyaret belde belediye başkanı Servet Gülmez, Baykan İl genel meclis üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

 
Vali Ahmet Aydın, Ziyaret belediye başkanlığını ziyaret ederek, Belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında belediye başkanı Servet Gülmez’den bilgi aldı.
 
Baykan ve Ziyaret beldesindeki Su Sorunu Çözülüyor
 
Vali Aydın burada yaptığı açıklamada; ”İlimizin inanç turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip Ziyaret beldemizde, Anne sevgisinin sembolü Veysel Karani hazretlerini tüm dünyaya duyurmamız gerekir. Bu anlamda gelecek yıl Veysel Karani hazretlerini anma etkinliklerini uluslararası düzeyde kutlanmasını hedefledik. Büyük bir Turist akınına sahne olan beldemizde alt yapı ve konaklama gibi önemli hizmetler yapılmıştır. Ancak bunları daha da artırmamız gerekir. Öte yandan Belediye başkanlarımız tarafından dile getirilen su sorunu çözümü noktasında başlatılan projelerin tamamlanması ve bu sorunun ortadan kaldırılması için valilik olarak her türlü desteği vereceğiz.” dedi. 
 
Toki kentsel dönüşüm projesi tamamlanacak.
 
Vali Aydın, ”Toki tarafından Ziyaret beldemizde projesi tamamlanan Kentsel Dönüşüm Projesi için vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi yönünde TOKİ yetkilileri ile tekrar konuyu masaya yatıracağız” dedi.
 
Ziyaret esnafının sorunlarını dinledi.
 
Belediye ziyaretini tamamlayan Vali Aydın beldedeki esnafları da ziyaret ederek, kendileriyle bir süre görüştü. Vatandaşların dert ve sıkıntılarını da dinleyen Vali Aydın, sorunları çözmek için mutlaka halkın içinde olmak gerektiğine vurgu yaptı.
 
baykan3.jpg
 
 “Tuğla Fabrikası”nda denetim ve incelemelerde bulundu.
 
Ziyaret beldesindeki esnaf ziyaretlerini tamamlayan Vali Aydın ve beraberindeki heyet daha sonra Ziyaret beldesinde Alamtaş Madencilik Firması tarafından yapımı devam eden Tuğla Fabrikasında incelemelerde bulundu. Firma yetkilisi Hamdi Usanmaz tarafından fabrika hakkında bilgi vererek fabrika gezdirildi. Vali Aydın, burada yaptığı konuşmada; ”İlimiz sınırları içinde yatırım yapmak isteyen sanayicilere ve işadamlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, Fabrika yetkililerinden aldığım bilgiye göre ilk etapta 120 kişi burada istihdam edilecek, işsizliğin azaltılması açısından önemli bir istihdam kaynağı. Ancak Fabrikada bazı bürokratik aksaklıkların yaşandığını öğrendim. Bunları en kısa sürede çözülmesi yönünde ilgili arkadaşlarıma talimat verdim.” diye konuştu.
 
Vali Aydın, daha sonra Ziyaret beldesinde Vakıflar bölge müdürlüğüne ait misafirhaneler ile sosyal tesisleri tek tek gezerek, buradaki yetkililerden bilgi aldı.
 
Baykan Kaymakamlığında İncelemelerde bulundu.
 
Siirt Valisi Ahmet Aydın Tuğla fabrikasındaki incelemelerinin ardından, Baykan Kaymakamlığını ziyaret ederek, İlçe kaymakamı Ali Karakaya’dan briging aldı.
 
Baykan İlçesine yeni Hükümet Konağı 
 
İlçe Kaymakamı Ali Karakaya;İlçe merkezi, bağlı köyler ve beldelerimizde  yapılan yatırımlar ile ilgili, Kaymakamlıkça yürütülen KÖYDES, SODES, DİKKA Kırsal kalkınma programları ile  İş-Kur, Eğitim ve Sağlık ile ulaşım alanında  yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Aydın ise burada yaptığı konuşmada;”Baykan Kaymakamlığımızda yaptığım denetim ve inceleme sonunda; Hükümet konağının ekonomik ömrünü doldurduğu ve ihtiyaca cevap veremez durumda olduğunu tespit ettik.Bu konuda teknik personelin hazırladığı raparlarıa var. Daha öncede Kaymakamlığımız, Valilik aracılığı ile bakanlık nezdinde yazılı talepleri olmuş,bu bakımdan yeni bir hükümet konağının yapımı için, bakanlığmızca 2013 yatırım programına alınmıştır. Bakanlık nezdinda yapacağımız girişimlerle bu soronun çözüleceğini belirten” Vali Aydın, “Yatırımların daha hızlı, verimli  ve kaynakların rosyonel kullanılmasını, vatandaş odaklı kamu hizmet anlayışı içinde, kurumların hizmet üretmesini de” sözlerine ekledi.
 
baykan1.jpg
 
Baykan esnafı ziyaret edildi.
 
Baykan Kaymakamlığındaki denetim ve incelemelerini tamamlayan Vali Aydın, Baykan ilçe merkezindeki esnaflarla bir araya gelerek, kendileri ile sohbet etti. İl genelinde yapılan yatırımlar hakkında kendilerine bilgi verdi.
 
Daha sonra Baykan belediye başkanlığını da ziyaret ederek, Belediyenin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili Belediye başkanı Ali Erol’ dan bilgi alan Vali Aydın, ”Belediyelerimizin yapmış oldukları projelere destek vereceklerini belirterek, vatandaşlarımızın müşterek ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda imkanlarımız ölçüsünde tüm belediyelerimize destek olduklarını” belirtti.
 
Vali Ahmet Aydı’ ın gezi ve inceleme programına; Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, Baykan belediye başkanı Ali Erol, Ziyaret Belde belediye başkanı Servet Gülmez, İl Genel meclis üyesi Cahit Türköz,Mehmet Kurt, Orhan sarsılmaz ve diğer yetkililer eşlik etti.
 
 
baykan2.jpg
 
baykan4.jpg
 
Bu haber toplam 2515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!