1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Unutma Siirt’i hain ilan etmişlerdi
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Unutma Siirt’i hain ilan etmişlerdi

A+A-

AK Parti’li bir seçmenim. AK Parti politikalarını benimseyen bir gazeteciyim. AK Parti öncesinde devlete mesafeli duran bir vatandaştım. Gerçi devletin resmi ideolojisi de beni ve benim gibi milyonlarca vatandaşını kendisine potansiyel suçlu gözüyle bakıyordu. Genelde AK Parti özelde ise Recep Tayyip Erdoğan benim gibi milyonlarca vatandaş ile devletin arasındaki duvarları yıktı.

24 Haziran’da yönüm, iradem ve desteğim AK Parti’dir. İsteyerek, bilerek ve inanarak…

AK Parti’ye muhalefet yapan gerek yurt içi gerekse de yurt dışındakilere bakınca isteğim, inancım ve iradem daha da artıyor.

Peki, AK Parti kadrolarında kızdığım, küstüğüm ve “ne işi var bu adamın?” dediğim kimse yok mu? Vallahi var!

Ama unutmuyorum. Sözde Kürtler adına hareket ettiği iddiasında bulunan ve Kürt halkının (hepsi değil) iradesini dağ kadrosuna ipotek eden bir siyasi partinin onlarca yıldır yakıp yıktıklarını ve güçlendikçe buna devam edeceğini unutmuyorum.

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde bölgemiz insanı (ki aralarında hiç HDP’ye oy vermemiş seçmenler de vardı) HDP’nin Türkiyelileşeceğine inandı ve bir şans vermişti. Hepsi artık HDP’nin silaha, teröre son vereceğini düşünmüş ve yüzde 13’ü aşan bir oy vermişti. Mesaj açıktı. Artık silah siyasetini sonlandır! O seçimlerin hemen ardından yaşananları unutmuyorum. Bu ülkenin askerine, polisine ve vatandaşına karşı silah doğrulttular. 

Unutmuyorum… Bölgemizin her tarafında çukur açarak şehirleri talan ettiler. Siirt o çukur siyasetine destek vermedi. Siirt, terör örgütünün çukur siyasetini elinin tersiyle itti. Ne oldu peki? Kürtlere acı ve gözyaşından başka hiçbirşey vermeyen (verme derdinde de olmayan) dağ kadrosu Siirt’i “Hain şehir” ilan etmişti. Siirt, Kürtleri, Arapları ve Türkleriyle çukur siyasetine destek vermediği için “Hain” ilan edilmişti.

Çukur siyasetine destek vermediği için “hain” damgasıyla Siirt’i hedef tahtasına oturtanları unutmuyorum. AK Parti teşkilatlarında birilerine olan kızgınlığımdan dolayı ne şehrimi, ne bölgemi ne de ülkemi yakıp yıkacak olanlara teslim etmek istemiyorum.
 

Bu yazı toplam 2345 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
9 Yorum