1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversiteli Gençlik Yetişiyor projesi meyve vermeye başladı
Üniversiteli Gençlik Yetişiyor projesi meyve vermeye başladı

Üniversiteli Gençlik Yetişiyor projesi meyve vermeye başladı

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından finanse edilen SODES kapsamında, Pervari Lisesi Müdürlüğü tarafından yürütülen “Üniversiteli Gençlik Yetişiyor Projesi” sayesinde Pervari’li gençler dershane hizmetine kavuştu.

A+A-

Pervari Lisesinde okuyan 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin yanı sıra mezun gençlerden toplam 120 öğrencinin devam ettiği YGS-LYS hazırlık kursu için, Siirt il merkezindeki özel bir dershaneden hizmet sağlanmaktadır.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Pervari Kaymakamı Fırat ÇELİK, “İlçemizde özel dershane bulunmamaktadır. İlçemizin il merkezine uzak olması, öğrencilerimizin uzun yoldan olumsuz etkilenmeleri sebebiyle, öğrencilerimize, üniversite sınavlarına hazırlamada gerekli kolaylığı sağlamak, onları daha modern şartlarda YGS-LYS gibi daha zor maratona hazırlamak, istenilen hedefe ulaştırmak, zamandan ve efordan tasarruf yapmak için, üniversiteye hazırlık hizmeti, lokal bir yapıya dönüştürülerek,pervari ilçemizde Pervari Lisesi binasında hizmete sunulmuştur. 250.000 TL bütçeye sahip proje sayesinde, il merkezindeki özel bir dershaneden hizmet satın alındı. Dershane öğretmenleri hafta sonları ilçe merkezindeki 120 öğrencimize dershane hizmeti vermektedirler. Yine bu proje sayesinde dershane hizmetinin verildiği Pervari Lisesi hizmet binasındaki tüm derslikleri projeksiyon, bilgisayar, beyaz tahta, perde, masa ve dolaplarla donatıldı. Böylece öğrencilerimizin modern bir ortamda ders almaları sağlandı.” dedi.

 

Üniversiteye hazırlanan öğrenci velileri, “Hepimizin maddi geliri çok düşük. Çocuklarımızı ilçe dışındaki dershanelere gönderecek imkânımız yok. Bu projeden çok mutluyuz. Çünkü hem çocuklarımız dershaneye kavuşmuş oldu, hem de cebimizden beş kuruş çıkmadı. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederek, Allah Devletimize Milletimize zeval vermesin” dediler.

 

Dershaneye devam eden öğrenciler de bu hizmetten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “İlçe merkezinde dershane olmadığı için, diğer adaylara göre dezavantajlıydık. Ancak bu sene dershaneye devam edebiliyoruz. Bizimle çok yakından ilgilenen, derslerimizi takip eden, kaynaklarımızı temin eden tüm devlet büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Devletimizin bize sunduğu bu imkana çok çalışarak ve üniversiteyi kazanarak cevap vereceğiz” dediler.

 

Proje Koordinatörü Pervari Lisesi Müdürü M.Sıddık ÇAKAN da, “Lisemiz bünyesinde yürüttüğümüz, Üniversiteli Gençlik Yetişiyor Projesi, meyvesini vermeye başladı. YGS sınavına giren öğrencilerimiz  % 75 oranında başarı sağladılar. En fazla puan olan öğrencimiz, Ahmet Eser ÖZDEMİR’in YGS-5 puanı 380, YGS-6 puanı 359’dur. Öğrencilerimiz LYS sınavına son derece azimli ve motive olmuş şekilde hazırlanıyorlar. Hedefimiz aynı başarıyı LYS sınavında da tekrarlamaktır.” dedi.

Bu haber toplam 2175 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!