1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversitedeki akademik ve idari personel için rapor hazırladılar
Üniversitedeki akademik ve idari personel için rapor hazırladılar

Üniversitedeki akademik ve idari personel için rapor hazırladılar

Tüm Eğitim-Sen, üniversitelerde çalışan akademik ve idari personellerin genel sorunları, talepleri ve çözüm önerileri için YÖK ve Maliye Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerde dile getirecekleri Çalıştay raporunu açıkladı.

A+A-

Tüm Eğitim-Sen'in kamuoyuyla paylaştığı Çalıştay Raporu'nda aşağıdaki hususlar yer alıyor:

1-    Akademik personele verilen üniversite geliştirme ödeneğinin idari personele, unvan gözetilmeksizin, eşit olarak ödenmesi.

2-    Akademik personele verilen üniversite geliştirme ödeneğinin öğretim üyelerine  %100 olarak ödenirken, öğretim görevlisine %50 olarak ödenmektedir. Öğretim görevlilerine de %100 olarak ödenmesi.

3-    Üniversitelerde çalışan tüm müdürler ve müdür yardımcıları ile birlikte daire başkanı, fakülte sekreteri, yüksekokul sekreterleri ve şube müdürlerine makam tazminatı verilmesi.

4-    Yüksekokul ve şube müdürleri ek göstergelerinin 2200’den 3000’e çıkarılması.

5-    2014 yılı aralık ayında akademik personele verilen yüksek öğretim tazminatının idari personele de belli oranda yansıtılması.

6-    Daha önce ikinci öğretimde fazla mesaiye kalan idari personele 100 saat olarak ödenen fazla mesai ücreti yasal düzenleme ile 50 saate indirilmiştir. Bunun tekrardan 100 saate çıkarılması.

7-    Üniversitede çalışan engelli memurların nakil olma konularında engelleyici her hangi bir kriter konulmadan nakil olabilmeleri için gereken yasal düzenlemelerin çıkarılması.

8-    Rektörlük seçiminde tüm akademik ve idari personele oy kullanma hakkının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması talebi,

9-    Üniversitelerde çalışan şeflerin özel hizmet tazminatının % 60 tan %100 çıkarılması talebinin yapılması,

10-    Üniversitelerde çalışan İdari personellerin Başka kurumlara ve Üniversitelere Nakil talebinde bulunmaları durumunda belli bir kriter gözetilmesi (Yani hizmeti çok olandan başlamak üzere Muvafakat verilmesi için ) YÖK tarafından yönetmelik çıkarılması talebi yapılacaktır.

Bu haber toplam 2599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!