1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Üniversitede Seçim Heycanı
Üniversitede Seçim Heycanı

Üniversitede Seçim Heycanı

Siirt Üniversitesini, Öğrenci Konseyi seçimlerinin heyecanı sardı. Konsey başkanı ve konsey yönetim kurulu üyelerini belirlemek amacıyla, üniversite bünyesinde bulunan üç fakülte, bir yüksekokul ve dört meslek yüksekokulunda seçim kampanyaları için start

A+A-

Adaylık başvurularının 13 Ekim’ de başlayacağı seçimlerde oy kullanma işlemleri ise 27 Ekim Perşembe günü Kurtalan Meslek Yüksekokulu ile başlayacak.

Üniversite bünyesinde bulunan yaklaşık 35 bölüm ve programda öğrenim gören öğrenciler, bu süreçte yapacakları faaliyetlerle ilgili olarak “ikna” ve “propaganda” çalışmalarına başladı. Öğrenci Temsilcisi olabilmek için yarışacak olan öğrenciler bir hafta boyunca arkadaşlarına ilke ve amaçlarını anlatacaklar. Öğrenciler, bu yoğun kampanyalarının ardından sandık başına gidecekler.

 

Üniversite genelinde yapılacak bu seçimlerde, yaklaşık 5.000 öğrencinin oy kullanması bekleniyor. 24 Kasım tarihinde fakülte ve yüksekokul temsilciliği sonuçları açıklanacak. Bu temsilciler tarafından “Öğrenci Konseyi Genel Kurulu” oluşturulacak. 30 Kasım tarihinde de gerçekleştirilecek toplantıda bu kurul kendi arasından bir başkan seçecek. Böylece Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyinin başkanı belli olacak.

 

Üniversite Rektörü Prof.Dr. Recep ZİYADANOĞULLARI konu ile ilgili; “Öğrencilerimizin; eğitim, sağlık, spor ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesinde öğrenci haklarını gözetmek, Üniversite yönetim organları ile öğrenciler arasında etkili bir iletişim kurarak. Öğrencilerin beklenti ve isteklerini yönetim organlarına iletmek ve öğrencilerin eğitim-öğretim konusundaki kararlara katılımını sağlamak amacıyla oluşturulacak olan Öğrenci Konseyinin ilk seçimlerini geçen yıl yapmıştık. Bu yıl da aynı demokrasi şöleninin ikincisini gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi

Bu haber toplam 2142 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!