1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Üniversitede Kudüs için 4 dilde ABD protestosu
Üniversitede Kudüs için 4 dilde ABD protestosu

Üniversitede Kudüs için 4 dilde ABD protestosu

Siirt Üniversitesi'nde toplanan öğrenciler ABD'nin Kudüs kararını 4 dilde protesto ettiler.

A+A-

Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Topluluklar, Kezer yerleşkesinde toplanarak Türkçe, Arapça, Kürtçe ve İngilizce olmak üzere toplam 4 dilde bir bildiri okudular.

Öğrencilerin 4 dilde okuduğu basın bildirisinde: “Filistin meselesine çözüm beklenirken, ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönündeki kararı bölgede hukuk, huzur ve barış bekleyenleri sükutu hayale uğratmıştır. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün hukuki ve tarihi statüsüne halel getiren bu isabetsiz ve yanlış karar, maşeri vicdanda karşılık bulmamış, bulamayacaktır.

Sorumsuzca alınan bu kararın, uzun yıllardır kan ve gözyaşı ile zulüm altında inleyen kutsal toprakları öngörülemez çatışmalara sürükleyeceği ve bölgede daha büyük bir bir kaosa yol açacağı endişesi taşınmaktadır. Uluslararası hukuku hiçe sayan, Birleşmiş Milletler kararlarını ve başta islam alemi olmak üzere ülkelerin hassasiyetlerini görmezden gelen bu girişim kabul edilemez.

Uluslararası camia ve Müslümanların vicdanında yok hükmünde olan bu kararı şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Basın bildirisi akabinde okunan dualarla sona erdi.

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!