1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversitede Hasan el Benna ve Müslüman Kardeşler konferansı
Üniversitede Hasan el Benna ve Müslüman Kardeşler konferansı

Üniversitede Hasan el Benna ve Müslüman Kardeşler konferansı

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi “Hasan El-Benna ve Müslüman Kardeşler” konulu konferans düzenlendi.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi ile öğrencilerimizin oluşturduğu Siirt Üniversitesi Fikir ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu “Hasan El-Benna ve Müslüman Kardeşler” konulu bir konferans düzenlediler.
Konferansa Mardin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Mehmet Akbaş ile Mısır Eski  Islah Partisi Genel Başkanı Yrd.Doç.Dr. Atiyye Adlan konuşmacı olarak katıldı.

Yoğun katılımın olduğu konferansa Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Erman, Siirt Milletvekili Prof.Dr. Yasin Aktay, Prof.Dr. İhsan Süreyya Sırma, Siirt Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Adnan Memduhoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı

Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen konferansta konuşan Doç. Dr.Mehmet Akbaş ,Hasan El Benna ‘nın çocukluğunu, talebeliğini ve Müslüman Kardeşler Cemiyeti’nin kuruluş aşamaları ile İmamın hayatından kesitler anlattı.

Doç.Dr. Mehmet Akbaş’tan sonra söz alan Yrd.Doç.Dr. Atiyye Adlan Mısır’da darbesi öncesi ve sonrası olayları ile Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Hasan El-Benna’nın benzer yanlarını anlattı.

Program sonunda katılımcı konuşmacı akademisyenlere Siirt el dokuma tiftik battaniyesi hediye edildi.

elbenna1.jpgelbenna2.jpgelbenna3.jpg

Bu haber toplam 1557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!