1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversite öğrencilerimiz teşvikten yoksun
Üniversite öğrencilerimiz teşvikten yoksun

Üniversite öğrencilerimiz teşvikten yoksun

Üniversite öğrencilerimiz bilimsel çalışmalar için teşvik edilmekten yoksunlar.

A+A-

Türkiye’nin birçok vilayetlerinden üniversite öğrencilerinin katılacağı 12-14 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 1.Ulusal Kimya Mühendisleri Kongresi’ne katılmak isteyen Siirt Üniversitesi öğrencileri ne yazık ki yol masraflarını karşılayacak kimseyi bulamıyorlar.

Siirt Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin 5 bilimsel projeyle katılacağı 1.Ulusal Kimya Mühendisleri Kongresi’ne Çorum Hitit Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Bilimsel çalışmalarla ilgili oldukça önemli olan bu kongreye katılmak isteyen Siirt Üniversitesi Kimya Bölümünden 10 öğrenci ciddi emekler harcayarak hazırladıkları projeleri Siirt’i temsilen ulusal çapta tanıtma imkânı bulabilecekler. Ancak gelin görün ki öğrenciler kendi imkânlarıyla kongreye katılım bedeli olan 50 TL’yi kendi harçlıklarından ödemelerine rağmen yol-yemek masraflarını karşılayamadıkları için kara kara düşünüyorlar.

Türkiye’de Kimya Mühendisliği bölümü olan üniversitelerden öğrencilerin katılacağı kongrede her vilayet kendi bilimsel projelerini tanıtma imkânı bulabilecek. Fakat Siirt Üniversitesi öğrencileri şu sıralar kongreye nasıl gidebilecekleri konusunda karamsarlar. Siirt Üniversitesi Rektöründen sadece otobüs parasını ödeme konusunda söz aldıklarını öğrendiğimiz öğrenciler, “diğer vilayetlerde öğrenciler bu tür çalışmalara teşvik edilirken biz ne yazık ki katılım payını bile kendi cebimizden ödemek zorunda kalıyoruz. Okuduğumuz bölümde ilerlemek, ulusal çapta yarışırken ilimizi de layıkıyla temsil etmek istiyoruz.” dediler.

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!