1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Umut Çocukları altınla ödüllendirildi
Umut Çocukları altınla ödüllendirildi

Umut Çocukları altınla ödüllendirildi

Siirt Valisi Necati Şentürk, "Umut Yıldızı Projesi"nde kurs gören başarılı öğrencileri makamında kabul ederek, altınla ödüllendirdi.

A+A-

80. Yıl Gençlik Merkezinde verilen mesleki kursları denetleyen Vali Necati Şentürk, risk altında bulunan veya suça sürüklenmiş gençlere yönelik uygulanan "Umut Yıldızı Projesi" kapsamında kurs gören öğrencilerle bir süre görüşerek, başarılı olanları makamında kabul edip, ödüllendireceğini belirtmişti.

 

Bunun üzerine bugün Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret eden Nazan Ece, Zeynep Sevgin ve Zübeyir Aksu adlı başarılı kursiyerler, Umut Yıldızı Projesi sayesinde meslek öğrendiklerini belirterek, yetkililere teşekkür ettiler.

 

 

Suça sürüklenmiş veya aile bağları zayıflamış gençlere yönelik çeşitli projeler yürüttüklerini kaydeden Vali Necati Şentürk, "İçişleri, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığının desteklediği Umut Yıldızı Projesi kapsamında İŞKUR üzerinden mesleki eğitim vermeye başladık. İlk aşamada iki kurs vereceğiz. Bilgisayar işletmenliği kursumuza 20 gencimiz katılırken, satış ve pazarlama elemanı yetiştirme kursumuza ise 12 gencimiz katılıyor. Dünyada insana yapılan en iyi yatırım eğitimdir. Eğitim, tüm sorunların çözüm kaynağıdır. Bu kurslarımızda mesleki eğitim alacak gençlerimiz bundan sonra hayata daha umutla bakabileceklerdir. Bu gençlerimiz yaşadıkları çeşitli sorunlar yüzünden bugüne kadar sosyal hayatın içinde olamadıkları için gelecekle ilgili pek ümitleri olmayan çocuklarımızdı. Bu çocuklar bizim çocuklarımızdır. Bu çocuklarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır ve bu sorunları çözmek de bizim boynumuzun borcudur. Valilik olarak risk altında yaşayan çocuklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu gençlerimizin rehabilitesi için sürekli projeler geliştiriyoruz." dedi.

 

 

Kurslara katılan gençlere günlük 15 TL harcırah da verildiğini sözlerine ekleyen Vali Necati Şentürk, daha sonra başarılı olan üç öğrenciyi cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

 

Evli ve 10 aylık bir çocuk babası olduğunu anlatan Zübeyir Aksu, sahip çıktığı için Vali Necati Şentürk’e teşekkür ederek, "Evime ekmek götürecek, bebeğime süt alacak kadar bir gelirim yoktu. Bu kurs sayesinde hem meslek öğreniyorum, hem de çocuğuma süt alabiliyorum. Umut Projesi bana ve arkadaşlarıma yeniden umut olmuştur. Ümit ediyorum ki bu kursun sonunda vasıflı hale gelip, bir işe kavuşacağım. Yani ben ve ailem hayata umutla bakmak istiyoruz" şeklinde duygularını dile getirdi.

 

Bu haber toplam 2279 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!