1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Umreciler Dualarla Uğurlandı
Umreciler Dualarla Uğurlandı

Umreciler Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca organize edilen umre programı ile Siirt’ten 51 umreci adayı kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı.

A+A-

Siirt Müftülüğü önünde düzenlenen Uğurlama törenine Siirt Milletvekili Osman Ören, Ak parti İl Başkanı Ali İlbaş, Kurum Müdürleri, Umreci adayları ve vatandaşlar katıldı.

 

Siirt Müftüsü Faruk Arvas’ın da katıldığı programda Kuran-ı Kerim okunup dualarda bulunuldu.

 

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Siirt Müftüsü Faruk Arvas, “Mekke'de bulunan Kâbe’yi tavaf etmek ayrı bir hazdır. Kâbe’de bulunan Hacer'ül esved'i selamlamak, zemzem suyundan içmek, o manevi havayı solumak da ayrıcalıktır. Umreye gitmek zor ve meşaketli bir iştir. Peygamber efendimizin ayak izlerinin bulunduğu topraklara gidiyorsunuz. Toplam 14 gün bu kutsal toraklarda kalacaksınız. Bu süre içerisinde Ülkemize ve milletimize bol, bol ibadet ediniz” diye konuştu.

 

Siirt Müftülüğü önünde düzenlenen törenle 51 Umreci ile 2 Din Görevlisi ve Siirt Müftüsü Faruk Arvas’ta Kutsal topraklarda Vaaz ve İrşat ekibinde görev alacak. Diyarbakır Havaalanından Saat 18.00’de Medineye’ye uçacak olan kafile 25 Şubat 2011 tarihinde yurda dönecektir.

 

 

Bu haber toplam 2246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!