1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ulusal El Sanatları Sempozyumu Siirt'te Başlıyor
Ulusal El Sanatları Sempozyumu Siirt'te Başlıyor

Ulusal El Sanatları Sempozyumu Siirt'te Başlıyor

Siirt Üniversitesi, Siirt Valiliği ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Ulusal Sempozyum başlıyor.

A+A-

Siirt Üniversitesi tarafından, Siirt’te 07- 09 Ekim 2010 tarihleri arasında Siirt Valiliği ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla Ulusal El Sanatları Sempozyumu start alıyor. Çeşitli üniversitelerden birçok akademisyenin katılacağı sempozyumun programı belli oldu. Ulusal El Sanatları Sempozyumu’nun Siirt Üniversitesi’nde düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu belirten Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları; “2007 yılında kurulmuş olan Siirt Üniversitesi hızlı bir gelişme içerisindedir. Dengeli, hızlı, sürekli gelişmeyi kendisine ilke edinmiş bulunan üniversitemiz bu ilkesini gerçekleştirmek yolunda her geçen gün bir başka etkinliğe imza atmaktadır. Sözü edilen bu ilkenin yansımalarından birisi olarak ulusal el sanatları kongresini üniversitemizde düzenlemekten mutluluk duyuyorum.” dedi.

Rektör Ziyadanoğulları, ulusal el sanatlarına ilişkin konuların tartışılmasının önemine de dikkat çekerek; “Geleneksel değerler şehri olarak bilinen Siirt ilimizde ulusal el sanatları kongresi çerçevesinde el sanatlarına ilişkin konuların tartışılmasının ayrı bir anlam ve önemi olduğu düşüncesini taşıyorum.” dedi.

siirt sempozyumu

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!