1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ulusal basından bir yalan haber daha
Ulusal basından bir yalan haber daha

Ulusal basından bir yalan haber daha

Bir gazete tarafından yazılan haberin yalan haber olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan açıklamada anlaşıldı.

A+A-

Bir gazetede “Siirt’te bir skandal daha” başlıklı haberde cinsel istismar olayını ortaya çıkaran rehber öğretmene de ‘sürgün tecavüzü’ edildiği iddiası ortaya atıldı. Haber içerisinde verilen isimler kadar haberin kendisinin de baştan sona düzmece bir haber olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’nca yalanlandı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Nitelikli cinsel istismar olayını ortaya çıkaran A.S. isimli öğretmenimiz Pervari Atatürk Yatılı İlköğretim Okulu'nda değil Siirt Merkez Gazi İlköğretim Okulu'nda görev yapmaktadır. 22.01.2010 tarihinde ilk atama yoluyla göreve başlayan öğretmenimiz, halen aynı okulda çalışmaya devam etmektedir. Herhangi bir yer değişikliği de söz konusu değildir. Aynı şekilde, Pervari YİBO'daki rehber öğretmenimiz de görevin başındadır. Adı geçen gazetenin, olmayan bir olaydan yola çıkarak "sürgünle tecavüz" gibi son derece çirkin bir başlıkla konuyu haberleştirmesi hiçbir etik değerle bağdaşmamaktadır."

Siirt kamuoyunun olumsuz yönde etkilenmemesi yönünde bu açıklamayı  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce geç kalınmadan yapılmalıydı görüşünü okuyucularımızla paylaşırız.

Bu haber toplam 2387 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!