1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Uğur ve Kültür, Uğur Dershanesi çatısında birleşti
Uğur ve Kültür, Uğur Dershanesi çatısında birleşti

Uğur ve Kültür, Uğur Dershanesi çatısında birleşti

Geçen hafta isim vermeden duyurusunu yaptığımız birleşme yapıldı.

A+A-

Geçen hafta “Siirt dershaneciliğinde stratejik birleşme” başlığıyla bilgisayar ekranlarımıza taşıdığımız fakat hangi dershanelerin birleşeceğini bildirmediğimiz birleşme gerçekleşti. Siirt Kültür Dershanesi ile Siirt Uğur Dershanesi kadrolarını birleştirdiler. Daha güçlü kadroyla Uğur Dershanesi çatısı altında faaliyet gösterecek olan bu evlilikle ilgili olarak yapılan basın açıklamasında aşağıdaki bilgilere yer verildi.

Siirt Kamuoyuna;

Daha önce belirlediğimiz ölçülerde Siirt’te daha kaliteli bir eğitim hizmeti üretme amacıyla yaptığımız çalışmaların birincisi olan GÜÇLÜ KADROLARI BİRLEŞTİRME hamlesini Uğur ve Kültür dershanesi olarak tamamlamış bulunmaktayız.

Siirt’in öğrencisine en iyi eğitim hizmetini sunma amacıyla yapmış olduğumuz bu girişim hepimize ve Siirt’e hayırlı olsun. Kuruluşumuzdan bu yana “ticari bir kurum ve dershane olmama” noktasındaki gayretimize ilave olarak rakibimiz olan bir dershane ile her şeyden önce en iyi kadrolarımızı birleştirmekle işe başlayıp daha iyi hizmet sunmak için karşınıza çıkmış bulunmaktayız. Siirt’te 6 yıldır hizmet veren köklü bir kurum olan Uğur Dershanesi ile 3 yıldır hizmet veren ve yine köklü bir kurum olan Kültür dershanesi bir çatı altında birleşmiştir. İki kurumun deneyimi ve kadrosuyla Siirt’te YGS-LYS-SBS ve KPSS alanında yaptığımız başarılı çalışmaları bu yıldan itibaren daha güçlü bir kadro ve sistemle devam ettireceğiz.

Bu birleşme her şeyden önce ticari bir birleşme değildir. Öğrencilerimize daha kaliteli bir hizmet sunma amacıyla meydana gelmiş teknik bir birleşmedir. Bu konuyla ilgili bir yıldır yaptığımız görüşme ve çalışmalar, öğrencilerden aldığımız bilgiler, Milli Eğitim Camiasından yıllarını eğitime vermiş deneyimli hocalarımızdan, eğitimle ilgili olan sivil toplum kuruluşlarımızdan ve idarecilerimizden aldığımız bilgiler ışığında “güçlü kadroların bir dershane çatısı altında birleştirilmesinin çok faydalı olacağına ve her şeyden önce öğrencinin lehine olacağına” dair izlenimler bizi bu fikre daha çok yaklaştırmıştır.

Amacımız iyi bir eğitim ve kaliteli bir hizmet olduğuna göre “ticari hırslara ve kaprislere girmeden sadece eğitim ve iyi bir eğitim” sunmanın memleketimize sunabileceğimiz en büyük hizmet olacağını düşünerek hareket ettik. Mevcut kapasitemizi iki katına çıkarabilecekken ve ticari olarak daha çok kazanabilecekken sadece tek çatı altında devam etmemiz ve sınırlı sayıda öğrenciyle devam etme gayretimiz niyetimizin en açık göstergesidir.

Bu birleşme gerçekleştiğinde bize –öğrenci sayılarını artırmaya yönelik olması için-çok değişik yerlerden yeni ve güzel binaların hizmetimize sunulmasına dair teklifleri de teşekkür ederek geri çevirdik. Çünkü eğitim rant değil gönül işidir. Ancak böyle düşünenler memlekete hizmet sunabilir ve katkı yapabilir. Ticari hırs yok, kaliteli hizmet sunma niyeti var. Ve bu şekilde düşünen bazı kurumlarımızın da önümüzdeki zamanlarda bu çalışmayı düşünebileceklerini ve çeşitli birleşmelerin olabileceğini düşünüyoruz.

Öğrencilerimiz matematikten Türkçeye, fizikten kimyaya, coğrafyadan biyolojiye, fen bilgisinden sosyal bilgilere,  Siirt’in en geniş ve tecrübeli kadrosunu dershanemizde bulabileceklerdir.

Sunacağımız hizmetle önümüzdeki sene sınav sonuçlarında belirleyici olacağımız düşünüyor bu vesileyle bu çalışmanın Siirt eğitimine hayırlı olmasını diliyoruz.

Nurullah GEYİK-Hasip OĞUZ

Bu haber toplam 3751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!