1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Uğur Büryan Salonu, 4 kuşağı geride bıraktı
Uğur Büryan Salonu, 4 kuşağı geride bıraktı

Uğur Büryan Salonu, 4 kuşağı geride bıraktı

Fatih Kadınlar Pazarı’nda bulunan 4 kuşaktır büryancılık yapan Uğur Büryan Salonu, 3 katlı binasıyla büryan kebabını tercih edenlerin uğrak bir mekanı olmayı sürdürüyor.

A+A-

Örkmez ailesi’nin Siirt’te başlayan ve İstanbul’da devam eden Büryancılık mesleği 4 kuşaktır sürdürülüyor. Fatih İlçesi, Kadınlar Pazarı, Hüsambey Sokağı’nda bulunan Uğur Büryan Salonu, Siirt mutfağı deneyimli ellerin tecrübesiyle hijyenik olarak servis ediliyor müşterilerine.

Siirt’te Örnek Büryan ve daha sonra 1980’den itibaren de İstanbul’da Uğur Büryan Salonu olarak hizmet veren firmanın günümüzdeki işletmecilerinden Uğur Örkmez, “dedemizin dedesinden ve babamızdan günümüze kadar bizlere ulaştı büryancılık” diyor.

Etlerini Balıkesir kuzularından tercih eden Uğur Büryan’da büryanın yanısıra Siirt’in yöresel mutfağından olan Perde Pilavı, Bumbar gibi lezzetleri de bulmanız mümkün. Sabah 10.00 ile akşam 20.00 arasında müşterilerini ağırlayan Uğur Büryan, 3 katlı bir bina olup ailelerin de tercih edebileceği bir ortama sahip. 


Bu haber toplam 5200 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!