1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ücretsiz proje hazırlama eğitimi verilecek
Ücretsiz proje hazırlama eğitimi verilecek

Ücretsiz proje hazırlama eğitimi verilecek

Dicle Kalkınma Ajansı 2011 yılı Mali Destek Programı 14 Temmuz 2011 itibariyle başladı.

A+A-

Siirt’te gıda, tekstil, inşaat malzemeleri, kimya, metal ve plastik eşya imalatı, makine üretimi, güneş pili ve paneli üretimi ile 500 KW ya kadar HES kurulumu ve 1-2 yıldızlı otellerin iyileştirilmesi konularında yapılan proje başvurularından başarılı bulunanlara 400 bin TL’ye kadar % 50 oranında hibe desteği verilecek.

Proje başvuruları 16 Eylül 2011 saat 20.00’ ye kadar alınabilecektir. Başvuruların posta ve kargo yolu ile yapılması durumunda Mardin’de bulunan Genel Sekreterliğe, elden yapılacak başvuruların da Siirt Yatırım Destek Ofisine yapılması gerekiyor.

Bu yıl KOBİ’lere yönelik destek programı belli alanlarda faaliyet gösteren işletmelere hitap ettiğinden Sektörel Gelişme Mali Destek Programı olarak dizayn edildi. Bu program ile Siirt’e 3 milyon TL ayrılmış bulunmaktadır. Siirt’in DİKA’ya sunacağı projeler ile bu 3 milyon TL’yi kullanabilmesi amaçlanmaktadır.  Projelerin başarılı kabul edilebilmesi için DİKA’nın belirlediği kriterlere uyulması gerekmektedir. Proje sunmak isteyen tüm yatırımcılarımıza Siirt Yatırım Destek Ofisi uzmanları tarafından proje hazırlama eğitimi verilecektir. Bu eğitimle Siirt’in proje hazırlama kapasitesinin artırılması dolayısıyla Siirt’in mali desteklerden azami ölçüde yararlanması amaçlanmaktadır.

Eğitim talebi için ilgili yararlanıcıların Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisi’ne telefonla yada birebir başvuru yapması gerekmektedir. Eğitim programı alınan başvurular doğrultusunda şekillenecektir. Program takvimi başvuru yapan ilgililere duyurulacaktır. KOBİ’lerin yanı sıra belediyeler, il özel idareleri, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ile diğer başvuru sahipleri de eğitimden yararlanabilecektir.

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!